Ekologiczne drukarki HP

Ekologiczne drukarki HP
Źródło zdjęć: © HP

23.05.2008 16:00, aktual.: 26.05.2008 08:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern HP chce jeszcze mocniej zadbać o ochronę środowiska naturalnego, wprowadzając nowe, bardziej przyjazne produkty.

Najnowsze modele drukarek HP mają charakteryzować się mniejszym zapotrzebowaniem w energię, a do ich produkcji mają być wykorzystywane materiały odzyskane ze starego sprzętu. Koncern w ramach programu Eco Solutions chce obniżyć pobór energii swoich produktów o 40 procent do 2011 r. a do 2010 r. trzykrotnie zwiększyć ilość materiałów odzyskiwanych ze starych, zużytych urządzeń.

HP przyznaje jednak, że największą bolączką pozostaje papier - ok. 2/3 z ogólnej ilości dwutlenku węgla przedostającego się do atmosfery w wyniku procesów związanych z drukowaniem wytwarzana jest w czasie produkcji papieru. Najprostszą metodą ograniczenia emisji gazów cieplarnianych jest zatem zużywanie mniejszej ilości papieru.

Stąd pomysł na dodanie do oprogramowania zarządzającego drukarkami opcji domyślnego druku dwustronnego oraz wprowadzenie oznaczeń Eco Highlights.

Nalepki te można będzie znaleźć na czterech modelach drukarek: kolorowej atramentówce Deskjet D2545 oraz monochromatycznych laserach LaserJet P4015x, P4515x i P4515xm. Jak informuje HP, 83 procent plastiku z jakiego zbudowany jest model Deskjet D2545, pochodzi z odzysku.

Pod koniec czerwca firma zamierza udostępnić w Sieci kalkulator szkodliwości drukarek, który ma obliczać, jak urządzenia używane w firmie wpływają na srodowisko ( ma brać pod uwagę pobór energii starych i nowych modeli oraz pochodzenie energii elektrycznej zasilającej je ).

Więcej informacji: HP Environment - http://www.hp.com/large/ipg/environment/

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)