EarthView 3.11.5 - widok Ziemi na pulpicie

EarthView 3.11.5 - widok Ziemi na pulpicie
Źródło zdjęć: © IDG

25.06.2010 12:00, aktual.: 05.07.2010 00:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli znudził ci się klasyczny wygląd pulpitu oraz wygaszacze oferowane przez system, zainstaluj EarthView. Za pomocą programu umieścisz na tapecie satelitarny widok Ziemi

Cena: 25 dol.
Informacje: www.desksoft.com

Obraz
© EarthView 3.11.5. Kliknij, aby powiększyć (fot. IDG)

EartView to menadżer tapet pulpitu oraz wygaszacz ekranu. Jego wyjątkowość polega na tym, że korzysta z map i zdjęć satelitarnych Ziemi. Dzięki niemu można oglądać widoki naszego globu podczas dnia i nocy, obserwować chmury czy światła miast zapalane po zmierzchu. Ograniczać widok do poszczególnych obszarów geograficznych bądź obserwować widok całej planety. Obrazy są bardzo realistyczne i mogą osiągać rozdzielczość nawet 2560x1600. Do dyspozycji użytkownika są cztery typy map o różnej jakości, na przykład fotograficzne czy naukowe (wersja demonstracyjna zawiera jedna mapę). Najdokładniejsze pozwalają prowadzić obserwację z wysokości około 2,5 kilometra.

Parametry wyświetlania można definiować w szerokim zakresie. Regulowany jest sposób prezentacji atmosfery, kolorystyka, kontrast czy jasność. Jeżeli chcesz na przykład zwiększyć widoczność miast, wystarczy zmienić położenie odpowiedniego suwaka. Program potrafi automatycznie pobierać ustawienia strefy czasowej z systemu operacyjnego i definiować odpowiednio ustawienia kamery. Domyślnie nowe obrazy są wyświetlane w odstępach dziesięciominutowych. Prezentowane fotografie mogą służyć nie tylko jako tło pulpitu ale również jako dynamiczny wygaszacz ekranu. Aplikacja obsługuje także dodatkowe monitory.

EarthView oferowany jest na razie jedynie w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Wersja testowa działa czternaście dni.

Pobierz program: EarthView 3.11.5

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także