EarthView 3.11.5 - widok Ziemi na pulpicie

EarthView 3.11.5 - widok Ziemi na pulpicie

EarthView 3.11.5 - widok Ziemi na pulpicie
Źródło zdjęć: © IDG
25.06.2010 12:00, aktualizacja: 05.07.2010 00:17

Jeżeli znudził ci się klasyczny wygląd pulpitu oraz wygaszacze oferowane przez system, zainstaluj EarthView. Za pomocą programu umieścisz na tapecie satelitarny widok Ziemi

Cena: 25 dol.
Informacje: www.desksoft.com

Obraz
© EarthView 3.11.5. Kliknij, aby powiększyć (fot. IDG)

EartView to menadżer tapet pulpitu oraz wygaszacz ekranu. Jego wyjątkowość polega na tym, że korzysta z map i zdjęć satelitarnych Ziemi. Dzięki niemu można oglądać widoki naszego globu podczas dnia i nocy, obserwować chmury czy światła miast zapalane po zmierzchu. Ograniczać widok do poszczególnych obszarów geograficznych bądź obserwować widok całej planety. Obrazy są bardzo realistyczne i mogą osiągać rozdzielczość nawet 2560x1600. Do dyspozycji użytkownika są cztery typy map o różnej jakości, na przykład fotograficzne czy naukowe (wersja demonstracyjna zawiera jedna mapę). Najdokładniejsze pozwalają prowadzić obserwację z wysokości około 2,5 kilometra.

Parametry wyświetlania można definiować w szerokim zakresie. Regulowany jest sposób prezentacji atmosfery, kolorystyka, kontrast czy jasność. Jeżeli chcesz na przykład zwiększyć widoczność miast, wystarczy zmienić położenie odpowiedniego suwaka. Program potrafi automatycznie pobierać ustawienia strefy czasowej z systemu operacyjnego i definiować odpowiednio ustawienia kamery. Domyślnie nowe obrazy są wyświetlane w odstępach dziesięciominutowych. Prezentowane fotografie mogą służyć nie tylko jako tło pulpitu ale również jako dynamiczny wygaszacz ekranu. Aplikacja obsługuje także dodatkowe monitory.

EarthView oferowany jest na razie jedynie w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Wersja testowa działa czternaście dni.

Pobierz program: EarthView 3.11.5

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)