Dzieci niszczą urządzenia mobilne

Dzieci niszczą urządzenia mobilne
Źródło zdjęć: © Fotolia | Scott Griessel

20.11.2015 13:01, aktual.: 21.11.2015 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według raportu SquareTrade rodzice w Polsce wydali 760 milionów zł na wymianę i naprawę urządzeń mobilnych zniszczonych przez dzieci w ciągu ostatnich 5 lat; w Europie 7,2 miliarda euro.

Według najnowszych badań **SquareTrade, dostawcy kompleksowego planu ochrony urządzeń mobilnych, w ostatnim roku dzieci w Polsce zniszczyły 2,9 miliona smartfonów, tabletów i laptopów. W Europie liczba zniszczonych urządzeń to 41.2 miliony. Naprawa i wymiana sprzętu w ciągu ostatnich pięciu lat kosztowała polskich rodziców ponad 760 milionów zł.

Już 90 proc. polskich nastolatków w wieku 13 - 17 lat ma własny smartfon, tablet lub laptop. To najlepiej wyposażona, ale też najbardziej nieuważna grupa - 51 proc. ankietowanych zniszczyło w ostatnim roku swoje urządzenie. Nastolatkowie spędzają średnio 3 godziny dziennie korzystając z urządzeń mobilnych (średnia wśród dzieci 1 - 17 lat to 1,6 godziny).

_ Nie jest tajemnicą, że dzieci są podłączone do sieci dzięki urządzeniom mobilnym bardziej niż kiedykolwiek. Dotyczy to przede wszystkim nastolatków. Dla polskich rodziców wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a im starsze dziecko, tym większe ryzyko zniszczenia smartfona _" powiedział Kevin Gillan, dyrektor zarządzający SquareTrade na Europę.

Według badań SquareTrade:

_ W Polsce już 26 proc. dzieci w wieku 1 - 5 lat ma swój tablet, smartfon lub laptop. Zachęcamy rodziców, aby czuwali nad tym, jak dziecko korzysta z urządzeń mobilnych i uczyli dbania o kosztowny sprzęt _" dodaje Kevin Gillan.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)