Dyson Hot+Cool: bezłopatkowy wentylator z funkcją grzania

Dyson Hot+Cool: bezłopatkowy wentylator z funkcją grzania
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.06.2013 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Model Dyson Hot+Cool jest nowym bezłopatkowym wentylatorem z funkcją grzania, który ogrzewa pomieszczenia zimą oraz zapewnia chłodzenie latem.

Jak to działa?
Dzięki zastosowaniu technologii Air Multiplier i silnika zaprojektowanego tak, aby zwiększyć przepływ powietrza, model AM0. przez wirnik o zmiennym przepływie zasysa 28 litrów powietrza na sekundę. Dziewięć asymetrycznie ustawionych łopatek wirnika z wąskimi otworami zmniejsza tarcie spowodowane zderzeniem powietrza o niskim i wysokim ciśnieniu. Producent zapewnia, ze w efekcie zapewnia to jednostajny strumień powietrza.
Podczas ogrzewania powietrze przepływa przez ceramiczne płytki, samodzielnie regulujące przekazywane ciepło. Następnie powietrze przepychane jest przez 2,5 mm szczelinę w obręczy. Za wentylatorem tworzy się obszar powietrza o niskim ciśnieniu, które jest zasysane podczas procesu wzmacniania, a otaczające powietrze jest zasysane do obiegu podczas procesu zwanego porywaniem.

Wydajność
Producent zapewnia, że koszt równomiernego ogrzania całego pomieszczenia za pomocą Dyson Hot+Cool jest niższy niż w przypadku stosowania tradycyjnych grzejników. Termostat utrzymuje temperaturę między 1 a 3. stopniami Celsjusza. Kiedy urządzenie osiągnie wybraną temperaturę, włącza się automatyczny pomiar temperatury powietrza w pokoju. Jeśli w pomieszczeniu zrobi się chłodniej, grzałka ponownie się włącza, by utrzymać stałą zaprogramowaną temperaturę.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie nie nagrzewa się do niebezpiecznych temperatur i nie posiada odsłoniętych elementów grzewczych. Wentylator wyłącza się automatycznie w momencie przewrócenia.

Dyson Hot+Cool można obsługiwać za pomocą pilota - dzięki niemu można włączyć lub wyłączyć wentylator, zmienić temperaturę lub siłę nadmuchu oraz sterować ruchem urządzenia. Pilot o lekko zakrzywionym kształcie wyposażony jest w magnes, umożliwiający przechowywanie go na szczycie obudowy wentylatora.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 1699 złotych.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)