Dynamicznie rośnie mobilna transmisja danych

Dynamicznie rośnie mobilna transmisja danych
Źródło zdjęć: © Jupiter Images

26.08.2010 12:42, aktual.: 26.08.2010 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mobilny dostęp szerokopasmowy stanowi obecnie tylko 10 proc. całości abonamentów komórkowych, ale widoczny jest szybki wzrost ruchu w sieci. Pomiary rzeczywistego ruchu na całym świecie pokazują, że globalna transmisja danych zwiększyła się prawie trzykrotnie w ciągu ostatniego roku, niemal 10 razy szybciej niż w przypadku usług głosowych

Ruch danych w sieciach mobilnych gwałtownie rośnie, nawet po historycznym grudniu 200. roku, kiedy to po raz pierwszy prześcignęły dane głosowe. Według statystyk firmy Ericsson, światowy ruch danych mobilnych wynosi prawie 225 tys. terabajtów miesięcznie, poczynając od II kwartału 2010 roku.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

_ Model biznesowy dla mobilnego dostępu szerokopasmowego zwiększa rentowność i konkurencyjność poprzez zróżnicowanie najwyższej jakości usług. Skupienie operatora na kompleksowych, konwergentnych sieciach IP jest kluczowe dla gwałtownego wzrostu ruchu, redukcji kosztów i poprawy zadowolenia klientów. Dla konsumentów, mobilna łączność szerokopasmowa oznacza przekształcenie sposobu komunikowania się _ - powiedział Håkan Eriksson, wiceprezes Ericssona.

Na świecie jest już ponad 5 mld subskrypcji usług mobilnych i, jak przewiduje Ericsson, do roku 2020 liczba połączonych urządzeń wzrośnie do 50 mld.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także