DVD będzie królować do 2011 r.

DVD będzie królować do 2011 r.

DVD będzie królować do 2011 r.
25.06.2007 10:00, aktualizacja: 25.06.2007 10:40

IDC przewiduje, że w segmencie napędów optycznych technologia DVD utrzyma swą dominującą pozycję jeszcze przez cztery lata. DVD zawdzięczać ma swoją pozycję przyjaznym cenom i powszechnej kompatybilności.

Analitycy z IDC szacują jednak, że popularyzacja nowej generacji urządzeń do zapisu danych na nośnikach optycznych i ich odtwarzania, jak też nowoczesnych technologii przechowywania danych jest nieunikniona. Firmy wspierające formaty HD DVD i Blu-ray maksymalizują wysiłki na rzecz upowszechnienia tych systemów.

Technologie korzystające z niebieskiego lasera będą potrzebować od trzech do pięciu lat na umocnienie swojej pozycji, podobnie jak to miało miejsce z technologią DVD. Wart podkreślenia jest fakt, iż większe wyzwanie stoi przed formatem HD DVD, po którego stronie stoi mniejsza liczba dużych koncernów IT.

Gwarantem sukcesu dla formatu Blu-ray jest natomiast utrzymanie licznego grona sojuszników w "wojnie formatów", wykorzystanie okazji do zdominowania rynku, stwarzanego przez pojawienie się konsoli PS3 oraz - co być może najważniejsze - sprzedaż produktów ( urządzenia, nośniki ) po konkurencyjnych cenach ( w tym ostatnim na razie przodują firmy wspierające HD DVD ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)