DVD: będą nowe restrykcje?

DVD: będą nowe restrykcje?

06.11.2007 13:00, aktual.: 06.11.2007 13:33

Stowarzyszenie DVD Copy Control Association zamierza w najbliższych dniach głosować nad wprowadzeniem do licencji CSS ( systemu wykorzystywanego do zabezpieczania zawartości płyt DVD ) poprawki, która ograniczy możliwość legalnego "ripowania" filmów.

Przedstawiciele organizacji przyznają, że celem poprawki będzie usunięcie z licencji luki prawej, która sprawiała, że w pewnych okolicznościach możliwe było legalne kopiowanie zabezpieczonej zawartości nośnika ( regulacje te dotyczą amerykańskiego rynku ).

Z luki tej korzystały firmy takie jak np. Kaleidescape - w ofercie tego przedsiębiorstwa znaleźć można tzw. domowy serwer multimedialny, czyli odtwarzacz z twardym dyskiem, na który można skopiować całą kolekcję filmów z DVD. Poprawka, nad którą zamierza wkrótce głosować DVD Copy Control Association, sprawi, że urządzenie takie nie będzie zgodne z licencją CSS.

Przedstawiciele Kaleidescape już zapowiadają, że jeśli taka poprawka zostanie przyjęta, to firma pozwie DVD CCA - jej szef, Michael Malcolm, twierdzi, że proponowane przez stowarzyszenie zmiany w licencji są wymierzone w jego firmę i że znacząco pogorszą one konkurencyjność jej produktów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)