Drukowali pieniądze na "atramentówce" za 300 zł

Drukowali pieniądze na "atramentówce" za 300 zł

Drukowali pieniądze na "atramentówce" za 300 zł
Źródło zdjęć: © IDG
02.03.2008 12:00, aktualizacja: 02.03.2008 23:44

Trzej uczniowie szkoły zawodowej i jeden bezrobotny zamieszkujący w okolicach Turka ( Wielkopolska ) postanowili rozkręcić własny biznes. Uznali, że stworzą konkurencję dla Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Trzej uczniowie szkoły zawodowej i jeden bezrobotny zamieszkujący w okolicach Turka ( Wielkopolska ) postanowili rozkręcić własny biznes. Uznali, że stworzą konkurencję dla Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Mieszkańcy gminy Władysławów drukowali prawdopodobnie banknoty o nominałach 2. i 50 złotych - przynajmniej takie udało się znaleźć w mieszkaniu jednego z nich. Produkowali je za pomocą drukarki fotograficznej HP Photosmart z serii C3000 kosztującej w supermarkecie ok. 300 złotych.

Obraz
© HP Photosmart Pro B8850 (fot. IDG)

Co ciekawe, choć urządzenie zdecydowanie nie należy do najdroższych ( i najlepszych ) w swojej klasie, od początku stycznia udało im się wprowadzić do obiegu kilkadziesiąt ( ! ) banknotów. Wydawali je na dyskotekach, stacjach benzynowych i w sklepach.

Najstarszy z zatrzymanych ma 21 lat, pozostali trzej - 17. Za eksperymenty z drukarką grozi im od 5 do 25 lat więzienia.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)