Drukarki atramentowe do biura? Lexmark mówi, że tak

Drukarki atramentowe do biura? Lexmark mówi, że tak

Drukarki atramentowe do biura? Lexmark mówi, że tak
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.06.2012 11:03, aktualizacja: 26.06.2012 12:03

Według badań Lexmarka, postęp technologiczny sprawia, że drukarki atramentowe trafiają do świata biznesu.

Lexmark przeprowadził badanie wśród 53. pracowników biurowych w dziewięciu europejskich krajach. Tematyką badania był poziom zrozumienia oraz sposoby wykorzystywania zarówno atramentowych jak i laserowych technologii druku.
Ponad połowa ankietowanych (5. procent) nie zgodziła się ze stwierdzeniem, że drukarki atramentowe są bardziej odpowiednie do zastosowań domowych, a laserowe do zastosowań biznesowych.

  1. procent ankietowanych uważa, że technologia w jakiej drukujemy nie ma znaczenia. Bez względu, czy informacje są przekazywane na papier dzięki atramentowi czy tonerowi, ankietowani większą wagę przywiązywali do cech i funkcjonalności drukarek, oraz tego czy sprzęt spełnia kluczowe wymagania.

Przedkładając potrzeby nad technologię, istnieje jednak silne przekonanie o różnicach pomiędzy możliwościami drukarek atramentowych i laserowych. Ankietowani uważają drukarki laserowe za lepsze jeśli chodzi o jakość tekstu (6. procent), solidność (64 procent) i przyjazność środowisku (41 procent). Drukarki atramentowe natomiast mają lepszą reputację dotyczącą jakości druku fotograficznego (47 procent).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)