Drukarki atramentowe do biura? Lexmark mówi, że tak

Drukarki atramentowe do biura? Lexmark mówi, że tak26.06.2012 11:03
Drukarki atramentowe do biura? Lexmark mówi, że tak
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Według badań Lexmarka, postęp technologiczny sprawia, że drukarki atramentowe trafiają do świata biznesu.

Lexmark przeprowadził badanie wśród 53. pracowników biurowych w dziewięciu europejskich krajach. Tematyką badania był poziom zrozumienia oraz sposoby wykorzystywania zarówno atramentowych jak i laserowych technologii druku.
Ponad połowa ankietowanych (5. procent) nie zgodziła się ze stwierdzeniem, że drukarki atramentowe są bardziej odpowiednie do zastosowań domowych, a laserowe do zastosowań biznesowych.

  1. procent ankietowanych uważa, że technologia w jakiej drukujemy nie ma znaczenia. Bez względu, czy informacje są przekazywane na papier dzięki atramentowi czy tonerowi, ankietowani większą wagę przywiązywali do cech i funkcjonalności drukarek, oraz tego czy sprzęt spełnia kluczowe wymagania.

Przedkładając potrzeby nad technologię, istnieje jednak silne przekonanie o różnicach pomiędzy możliwościami drukarek atramentowych i laserowych. Ankietowani uważają drukarki laserowe za lepsze jeśli chodzi o jakość tekstu (6. procent), solidność (64 procent) i przyjazność środowisku (41 procent). Drukarki atramentowe natomiast mają lepszą reputację dotyczącą jakości druku fotograficznego (47 procent).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)