Drony DHL już w piątek dostarczą pierwsze przesyłki

Drony DHL już w piątek dostarczą pierwsze przesyłki

Drony DHL już w piątek dostarczą pierwsze przesyłki
Źródło zdjęć: © via Giznet.pl
25.09.2014 10:44

Choć to Amazon, jako pierwsze z dużych przedsiębiorstw, pochwalił się pomysłem wykorzystania bezzałogowców do dostarczania przesyłek, to nie firma Jeffa Bezosa pierwsza wprowadzi taką usługę do swojej oferty. Od piątku DHL będzie w ten sposób dostarczać paczki w Niemczech.

Konkretnie na położonej na Morzu Północnym wyspie Juist, zamieszkałej przez około 150. osób. W ramach programu pilotażowego quadrocoptery DHL od piątku, aż do końca października, będą na nią dostarczały lekarstwa. Loty będą odbywały się codziennie w godzinach, w których na wyspę nie kursują promy, czyli standardowy sposób komunikacji z wyspą. W zależności od lokalizacji celu, lot w jedną stronę trwać będzie od 15 do 30 minut. W tym czasie urządzenie może pokonać do 65 kilometrów.

Do dostarczania leków DHL wykorzystywać będzie autonomiczne drony, które jednak będą cały czas ściśle monitorowane. Firma zapewnia też, że ich urządzenia nie będą przelatywały nad prywatnymi posesjami.

Jeśli pilotażowy program okaże się być sukcesem, DHL zastanowi się nad rozszerzeniem go na inne obszary, do których dostęp jest utrudniony.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)