Dron przyszłości Boeing Phantom Swift. Imponujący projekt dla amerykańskiego wojska

Dron przyszłości Boeing Phantom Swift. Imponujący projekt dla amerykańskiego wojska

Dron przyszłości Boeing Phantom Swift. Imponujący projekt dla amerykańskiego wojska
Źródło zdjęć: © Boeing
Arkadiusz Stando
11.06.2018 11:04, aktualizacja: 11.06.2018 11:14

Phantom Swift jest jednym z wielu projektów Boeinga rozwijanych dla amerykańskiej armii. Już niebawem maszyna zostanie ukończona. Na razie nieznane jest jego dokładne przeznaczenie, ale prawdopodobnie posłuży do transportu na polu walki.

1 / 5

Dron typu VTOL

2 / 5

Udźwignie nawet 5 ton

Obraz
© Youtube.com

Boeing zapowiada ujawnienie swojego tajemniczego projektu. Ten niewielki pojazd typu VTOL o nieznanym przeznaczeniu, niedługo ma zostać pokazany. W zapowiedzi sprzed kilku lat, Boeing informował, że DARPA oczekuje od koncernu maszyny, która będzie w stanie przelecieć ogromne odległości, a także przenosić ładunki od 4,5 do 5,5 ton.

3 / 5

Nawet 750 km/h

Obraz
© Youtube.com

Phantom Swift nie będzie typowym pojazdem typu VTOL. Od reszty maszyn tego typu wyróżnia go aż dwa razy lepsza aerodynamika. Korzystając z bardzo wydajnego napędu elektrycznego, dron osiągnie prędkość 750 km/h nawet podczas przenoszenia ciężkich ładunków.

4 / 5

Idealny na polu walki

Obraz
© Youtube.com

Autonomiczny dron Boeinga może odmienić transport na polach walki. Jeśli przejdize odpowiednie testy, może zastąpić większość obecnie wykorzystywanych modeli. Phantom Swift będzie przemieszczać się z dużą prędkością w nawet najtrudniejsze miejsce. Świetnie nada się do ratunku rannych żołnierzy, w miejscach, gdzie helikopter nie ma dostępu.

5 / 5

MQ-25

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)