Dr.Web pierwszym antywirusem, który chroni przed blokadą urządzeń mobilnych

Dr.Web pierwszym antywirusem, który chroni przed blokadą urządzeń mobilnych

Dr.Web pierwszym antywirusem, który chroni przed blokadą urządzeń mobilnych
Źródło zdjęć: © Schlierner - Fotolia.com
02.09.2014 15:46, aktualizacja: 02.09.2014 16:21

Firma Doctor Web zaktualizowała programy antywirusowe Dr.Web w wersji Premium i Light, przeznaczone na urządzenia mobilne z systemem Android, odpowiednio do wersji 9.01.4 oraz 7.00.14. Główną innowacją, zawartą w najnowszej wersji tego oprogramowania jest możliwość przywrócenia dostępu do urządzenia, które zostało zablokowane przez atak typu ransomware. Dr.Web jest pierwszym i jak dotąd jedynym dostępnym na rynku programem antywirusowym oferującym rozwiązanie tego coraz częstszego zagrożenia. Ponadto, nowa aktualizacja oprogramowania zawiera także szereg innych zmian i ulepszeń.

Funkcja odblokowania dostępu do urządzeń mobilnych, na które przeprowadzony został atak uniemożliwiający w jakikolwiek sposób korzystanie z nich, jest dostępna zarówno dla wersji darmowej, jak i płatnej programu Dr.Web dla systemu Android. W takiej sytuacji wystarczy podłączyć urządzenie do ładowarki oraz energicznie nim potrząsnąć, aby wszystkie niesystemowe procesy zakończyły swoją pracę. Dlatego też oprogramowanie Dr. Web jest w stanie unieszkodliwić nawet te blokery, których aktualnie nie ma w swojej bazie wirusów. Jak do tej pory, program Dr. Web jest jedynym antywirusem na rynku, który umożliwia przywrócenie funkcjonalności urządzeniom, nawet wtedy, gdy zablokowany został ekran oraz pasek powiadomień.

Ponadto, w najnowsze wersji programu Dr.Web zmodernizowane zostały procedury neutralizacji zagrożeń, znajdujących się w pamięci urządzenia.

Dzięki obsłudze platformy x-86, Dr.Web dla urządzeń z systemem Android Light może szybciej skanować urządzenia w poszukiwaniu wirusów.

Zaktualizowane wersje programów antywirusowych są dostępne w serwisie Google Play (Dr.Web for Android. Comprehensive protection, Dr.Web for Android. Life License, i Dr.Web Anti-virus Light), jak również na stronie firmy Doctor Web.

Aktualizacja zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie. Jeśli automatyczne aktualizacje są wyłączone w urządzeniu, należy przejść do serwisu Google Play, następnie wybrać Dr.Web Antywirus, Dr.Web Antywirus Life lub Dr.Web Antywirus Light na liście aplikacji i kliknąć przycisk „aktualizuj".

Aby dokonać aktualizacji za pośrednictwem strony Doctor Web, wystarczy kliknąć w link download.drweb.com/android.

Jeśli opcja "Nowa wersja aplikacji" jest dostępna, użytkownik otrzyma powiadomienie, gdy zaktualizowana zostanie baza wirusów.

W ostatnim czasie firma Doctor Web zaktualizowała także swój silnik do wykrywania wirusów Dr.Web Virus-Finding Engine. Usprawni on działanie następujących produktów firmy: Dr.Web Security Space oraz Dr.Web Anti-virus 6.0. 7.0, 8.0 i 9.0; oprogramowania Dr.Web Desktop Security Suite, Dr.Web Server Security Suite, Dr.Web Mail Security Suite, Dr.Web Gateway Security Suite; serwisu internetowego Dr.Web AV-Desk; narzędzi Dr.Web CureIt! i Dr.Web CureNet!; jak również narzędzia do odzyskiwania danych Dr.Web LiveDisk.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)