Dostałeś nietrafiony prezent? Wystaw go na aukcji WOŚP!

Dostałeś nietrafiony prezent? Wystaw go na aukcji WOŚP!

Dostałeś nietrafiony prezent? Wystaw go na aukcji WOŚP!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.12.2011 15:17, aktualizacja: 28.12.2011 15:32

Z roku na rok Polacy przeznaczają coraz większe kwoty pieniędzy na gwiazdkowe prezenty dla najbliższych. Niestety wiele z tych podarunków nie trafia w gust obdarowywanych. Co zrobić z takim niechcianym upominkiem? Można go przeznaczyć na aukcje charytatywne Allegro, z których zysk zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Robienie prezentów nie jest łatwą sprawą. Zawsze istnieje ryzyko, że upominek nie spotka się z zachwytem obdarowywanej osoby. Kiedy pod choinką znajduje się coś, czego nigdy byśmy sobie sami nie kupili, nie wiadomo, co z taką rzeczą później zrobić. Gdy nie cieszy bluzka lub trzecia ta sama książka…

Gdy nie cieszy bluzka lub trzecia ta sama książka…

Nietrafiony prezent może okazać się atrakcyjny dla innych osób. Nie ma więc sensu chowanie go w szafie czy wyrzucanie. Można oczywiście spróbować wymienić otrzymaną rzecz w sklepie na coś innego, ale dobrym rozwiązaniem jest wystawienie jej na charytatywnej aukcji internetowej.

– _ Osoby, które nie są zadowolone z gwiazdkowych podarunków zachęcamy do przekazywania ich na aukcje WOŚP i tym samym wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce pieniędzy. Każda złotówka jest cenna, nie wyrzucajmy więc niechcianych prezentów, one mogą przynieść radość i pomoc innym _ –. mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

W tym roku orkiestra zbiera na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą. Przekazanie prezentu na aukcję charytatywną w tak szczytnym celu na pewno nie zostanie źle odebrane przez jego ofiarodawcę.

– _ Serwis aukcyjny WOŚP będzie „grał” do 14 lutego, jest więc jeszcze sporo czasu na wystawienie własnych aukcji, np. z przedmiotami, które okazały się dla nas niezbyt trafnymi świątecznymi prezentami _ – mówi Marcin Jabłoński z PayU S.A., firmy, która czuwa nad bezpieczeństwem finansowym aukcji WOŚP. – _ Do zbiórki pieniędzy dla WOŚP można przyłączyć się również kupując dowolny przedmiot od innego użytkownika i zachęcając do tego typu działań znajomych, np. na Facebooku _ –. dodaje.

Gadżety od znanych i lubianych

Na oficjalnym serwisie aukcyjnym WOŚP można znaleźć także ciekawe przedmioty ofiarowane przez znane osoby. Jednym z przykładów może być choćby moneta upamiętniającą udział polskich sportowców w XX Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie, przekazana przez Adama Małysza. Unikatowe przedmioty do wylicytowania znajdą również miłośnicy muzyki, np. fani zespołu Enej, a także osoby zainteresowane marynarką wojenną.

Aukcje charytatywne może wystawić zarówno każda osoba, jak i firma.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)