Doro: proste w obsłudze telefony dla dzieci i ludzi starszych

Doro: proste w obsłudze telefony dla dzieci i ludzi starszych

Doro: proste w obsłudze telefony dla dzieci i ludzi starszych
Źródło zdjęć: © IDG.pl
22.02.2009 16:30, aktualizacja: 23.02.2009 09:19

Na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowano wiele ciekawych modeli telefonów. Wśród nich znalazły się również takie przeznaczone dla dwóch, często zaniedbywanych, grup odbiorców - dzieci oraz ludzi starszych.

Większość firm, prezentujących modele swoich telefonów na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie, prześcigało się w ilości nowoczesnych rozwiązań implementowanych w takich urządzeniach. Firma Doro przedstawiła jednak kilka ciekawych propozycji skierowanych do dwóch, często zaniedbywanych, grup odbiorców - dzieci oraz osób starszych.

Przedstawiciele szwedzkiej firmy są zdania, że osoby w podeszłym wieku mają często niezwykle duże kłopoty w opanowaniu obsługi zaawansowanych technologicznie urządzeń. Dlatego właśnie Doro zaprezentowało telefony niezwykle proste w użyciu. Przeznaczone są one jedynie do wykonywania kilku podstawowych czynności ( takich jak dzwonienie, wysyłanie smsów czy szybkie wybieranie numerów alarmowych ).

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Jerome Arnaud, prezes spółki Doro, uważa że telefony jego firmy już teraz cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem.

_ "Tworząc telefony proste w obsłudze idealnie utrafiliśmy w gusta niektórych klientów. Urządzenia te posiadają przyciski z przypisanymi do nich najważniejszymi funkcjami. Co więcej, na ekranie wyświetlają się polecenia sformułowane w jasny i przejrzysty sposób." _

Niezwykle przydatne (i jednocześnie kontrowersyjne) rozwiązanie posiadają również modele telefonów przeznaczone dla dzieci. Na przykład urządzenie o nazwie WiGAMO One posiada aplikację umożliwiającą rodzicom namierzenie ich pociech za pomocą GPS.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)