Darmowy edytor wideo. Alternatywa dla Windows Movie Maker

Darmowy edytor wideo. Alternatywa dla Windows Movie Maker

Darmowy edytor wideo. Alternatywa dla Windows Movie Maker
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.04.2012 11:58, aktualizacja: 18.04.2012 16:25

Jeśli nie jesteś zadowolony z narzędzia Windows Movie Maker, dołączonego do systemów Microsoftu, mamy dla Ciebie ciekawą alternatywę. Ezvid to całkowicie darmowy program umożliwiający edycję wideo oraz tworzenie pokazu slajdów.

Narzędzie wyróżnia się prostym i intuicyjnym interfejsem użytkownika, który można obsługiwać także skrótami klawiszowymi. W dodatku jest szybkie i pozwala przesyłać materiały wideo bezpośrednio do serwisu YouTube. Producent zapewnia, iż aby stworzyć dowolny film, prezentację lub pokaz slajdów wystarczy zaledwie 5 minut. Jedyne co musimy zrobić to zaimportować materiały wideo lub zdjęcia do programu, a ten dokona ich kompresji.

Ezvid obsługuje takie pliki multimedialne jak JPG, PNG, GIF, AVI, WMV, MOV. Podczas edycji wideo, filmy możemy podzielić na części oraz wzbogacić je o tekst i dźwięk - wystarczy posiadać mikrofon. Ponadto ezvid oferuje własny zestaw dźwięków i utwory muzyczne. Opublikowanie gotowego filmu w serwisie YouTube odbywa się z poziomu programu - interfejs oferuje odpowiednie pola do uzupełnienia.

Narzędzie powinni docenić uczniowie oraz gracze. Ezvid umożliwia przygotowanie prezentacji multimedialnych oraz przechwytywanie obrazu do pliku, co pozwala nagrywać filmy z gier. Ponadto współpracuje z narzędziami Fraps, HyperCam i Camstudio.

Ezwid współpracuje z systemami Windows XP SP3. Vista i 7. Do działania wymaga co najmniej procesora taktowanego zegarem 2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 5 GB wolnej przestrzeni dyskowej oraz DirectX 9.0.

Aby korzystać z programu nie trzeba dokonywać żadnej rejestracji. Wystarczy pobrać plik instalatora, klikając na przycisk poniżej. Do przeprowadzenia instalacji niezbędne jest połączenie z internetem - instalator pobiera niezbędne pliki z sieci.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)