Darmowe rozmowy na Androidzie

Darmowe rozmowy na Androidzie

Darmowe rozmowy na Androidzie
Źródło zdjęć: © downloadsource.fr / CC
01.04.2015 13:42, aktualizacja: 01.04.2015 14:21

Użytkownicy popularnego komunikatora Whatsapp na Androidzie mogą już korzystać z jego nowej funkcji – połączeń głosowych. Oznacza to darmowe dzwonienie z wykorzystaniem internetu. Operatorzy komórkowi mogą się zacząć bać.

Olbrzymi sukces Whatsappa w porównaniu z innymi komunikatorami internetowymi wynika m.in. z jego ścisłą integracją z numerem telefonu użytkownika. Dzięki temu po jego zainstalowaniu nie musimy nikogo zapraszać do listy znajomych, wyszukiwać, sprawdzać czy pytać znajomych, jakiej aplikacji używają. Zamiast tego każdy z naszej listy kontaktów, kto również używa tej aplikacji, od razu pojawi nam się na liście. W ten sposób wielu użytkownikom smartfonów Whatsapp szybko zastąpił tradycyjne SMS-y jako w gruncie rzeczy bezpłatna alternatywa. Przesyłanie wiadomości tekstowych zużywa minimalną ilość danych i wątpliwe, by komukolwiek wpłynęło na stan pakietu internetowego.

Twórcy aplikacji, należącej od lutego 2014 do Facebooka, idą teraz o krok dalej. Na razie tylko na Androidzie i w wybranych rejonach świata (w tym w Polsce). W najnowszej aktualizacji programu pojawiła się opcja dzwonienia do osób ze swojej listy kontaktów.

Połączenie takie następuje za pośrednictwem samej aplikacji i w całości przez internet – podczas jego wykonywania użytkownik nie jest więc narażony na żadne dodatkowe koszty. Trzeba oczywiście mieć na uwadze, że transmisja głosu za pośrednictwem sieci wykorzystuje znacznie więcej przepustowości niż przesyłanie samego tekstu. Intensywne korzystanie z nowej funkcji może być więc już odczuwalne, szczególnie dla osób z małym pakietem internetowym.

Oczywiście zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku, gdy znajdziemy się w obrębie sieci WiFi. Wtedy dzwonić przez Whatsappa można już bez obaw, nie płacąc ani złotówki i nie zastanawiając się nad stanem pakietu.

Według pierwszych użytkowników nowej funkcji Whatsappa pozostaje jeszcze nieco do życzenia. Podczas rozmowy pojawiają się zakłócenia i opóźnienia, charakterystyczne dla komunikacji przez internet, ale często znacznie większe niż te, do których przyzwyczajeni są chociażby użytkownicy Skype'a. Tak czy inaczej – na pewno warto przetestować. Można sporo zaoszczędzić.

Możliwość dzwonienia z Whatsappa aktualnie dostępna jest jedynie dla właścicieli telefonów z Androidem. Twórcy aplikacji zapowiadają jednak rychłe wprowadzenie jej również na system iOS.

_ DG _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (162)