Darmowe 3D dla każdego

Darmowe 3D dla każdego

Darmowe 3D dla każdego
21.06.2007 13:00, aktualizacja: 21.06.2007 14:05

Bryce 5.5, trójwymiarowy modeler i renderer firmy DAZ Productions, dotychczas dostępny w postaci komercyjnej aplikacji, może już być pobierany za darmo przez zarejestrowanych użytkowników. Z aplikacji mogą korzystać użytkownicy systemów operacyjnych Windows i Mac OS X.

Kierownictwo firmy uznało, iż lepiej jest zaoferować użytkownikom pełne wydanie starszej wersji aplikacji, niż wersję najnowszą, ale o ograniczonych możliwościach ( ostatnia wydana nosi numer 6.1 ).

Obraz
© Bryce 5.5 - trwa rendering sceny...

Za pomocą aplikacji można tworzyć fotorealistyczne krajobrazy, ale także animacje i inne modele. Program umożliwia tworzenie nowych i edycję już istniejących projektów - można dodawać nowe elementy krajobrazu, zarówno pochodzenia naturalnego, jak i będące dziełem człowieka ( budynki ). Oprócz tego możliwe jest modyfikowanie natężenia oświetlenia. Producent podkreśla, iż w darmowym wydaniu aplikacji zoptymalizowano silnik renderujący, co ma przekładać się na "50-procentowy wzrost szybkości renderingu scen".

Aby móc korzystać z programu, należy zarejestrować się w serwisie DAZ Productions. Po wejściu na stronę http://www.daz3d.com/bryce55 należy podać login i hasło - dzięki temu można będzie uzyskać numer seryjny, niezbędny w procesie instalacji programu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)