Czy widziałeś już nowy YouTube?

Czy widziałeś już nowy YouTube?

Czy widziałeś już nowy YouTube?
Źródło zdjęć: © WP.PL
02.12.2011 16:06

Od dziś nowy YouTube przestał być widoczny tylko dla zadeklarowanych testerów. Nowy styl, nazwany Cosmic Panda, to zupełnie nowy układ interfejsu na tym kultowym portalu.

Zmiany widać na pierwszy rzut oka, już na stronie głównej. Oprócz odmienionego wyglądu, YouTube postawił na większą integrację z innymi portalami społecznościowymi a także na swoją własną społeczność. Po zalogowaniu się od razu widać wszystkie nowe klipy umieszczone przez profile, które subskrybujesz. Po lewej stronie znajduje się mechanizm, który pomaga ci wybrać te, które aktualnie cię interesują, a także umożliwia połączenie się z Facebookiem i Google+.

Podstrony poszczególnych kanałów również zostały przebudowane. Klipy są teraz bardziej wyróżnione, głównie dzięki większym miniaturkom. Informacja o kanale znajduje się domyślnie po lewej stronie. Układ kanału można zmienić dzięki szablonom. Należy też pamiętać, że nowy wygląd kanału muszą włączyć jego posiadacze. Oznacza to, że na chwilę obecną wiele z nich wciąż działa w starym trybie.

Najmniej zmieniły się podstrony z samymi klipami wideo. Układ pozostał praktycznie ten sam, zmieniła się tylko skórka, by być bardziej spójna kolorystycznie z resztą portalu.

Nam te zmiany bardzo przypadły do gustu, jednak wygląda na to, że jesteśmy w mniejszości. Klip prezentujący nowe możliwości portalu w momencie pisania tego newsa ma 1 94. pozytywnych ocen i aż 5 816 negatywnych…

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "90 procent internautów nie wie do czego służy CTRL + F"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)