Czy potrafimy żyć bez Internetu?

Czy potrafimy żyć bez Internetu?

16.12.2008 21:03, aktual.: 17.12.2008 09:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel opublikował właśnie wyniki przeprowadzonego badania na próbie 2119 Amerykanów powyżej 18 roku życia. Jak się okazuje 65% respondentów "nie potrafi żyć" bez dostępu do Internetu na co dzień.

Jak się okazało, życie bez Internetu jest niemożliwe. Badanie dowiodło np., że aż 84% Amerykanów oszczędza poprzez porównanie cen on-line przed udaniem się na zakupy. Poza tym 65% "nie może żyć" bez dostępu do Internetu. Dla porównania, podobną odpowiedź w przypadku telewizji kablowej wybrało zaledwie 39%. Za najważniejsze dla 20% jest wyście na miasto, 18% na pierwszym miejscu stawia zakupy, a 10% stawia wyłącznie na siłownię.

Obraz
© (fot. IDG)

Na pytanie, co badani woleliby stracić, czy dostęp do telewizji na dwa tygodnie, czy do Internetu na jeden dzień, aż 58% wolałoby zrezygnować z TV. Największy współczynnik, bo aż 67%, występuje w przedziale wiekowym 18-34 lat.

Z kolei na pytanie, czy życie jest lepsze dzięki istnieniu Internetu, 91% odpowiedziało twierdząco. 78% respondentów korzysta z niego w celu utrzymania kontaktów z przyjaciółmi, 68% do zakupów on-line, a 47% odpowiedziało, że dzięki Sieci może lepiej zarządzać swoimi finansami ze względu na internetowe usługi bankowe.

Podobne badania zostały również przeprowadzone w Europie. Wzięło w nim udział 5148 respondentów. Badanie wykazało, że 77% Europejczyków w ciągu dnia "nie może żyć" bez dostępu do Internetu. Dla porównania, 61% respondentów uznaje za równie ważne korzystanie z pralki, a 54% używanie samochodu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także