Czy potrafimy żyć bez Internetu?

Czy potrafimy żyć bez Internetu?

Czy potrafimy żyć bez Internetu?
16.12.2008 21:03, aktualizacja: 17.12.2008 09:37

Intel opublikował właśnie wyniki przeprowadzonego badania na próbie 2119 Amerykanów powyżej 18 roku życia. Jak się okazuje 65% respondentów "nie potrafi żyć" bez dostępu do Internetu na co dzień.

Jak się okazało, życie bez Internetu jest niemożliwe. Badanie dowiodło np., że aż 84% Amerykanów oszczędza poprzez porównanie cen on-line przed udaniem się na zakupy. Poza tym 65% "nie może żyć" bez dostępu do Internetu. Dla porównania, podobną odpowiedź w przypadku telewizji kablowej wybrało zaledwie 39%. Za najważniejsze dla 20% jest wyście na miasto, 18% na pierwszym miejscu stawia zakupy, a 10% stawia wyłącznie na siłownię.

Obraz
© (fot. IDG)

Na pytanie, co badani woleliby stracić, czy dostęp do telewizji na dwa tygodnie, czy do Internetu na jeden dzień, aż 58% wolałoby zrezygnować z TV. Największy współczynnik, bo aż 67%, występuje w przedziale wiekowym 18-34 lat.

Z kolei na pytanie, czy życie jest lepsze dzięki istnieniu Internetu, 91% odpowiedziało twierdząco. 78% respondentów korzysta z niego w celu utrzymania kontaktów z przyjaciółmi, 68% do zakupów on-line, a 47% odpowiedziało, że dzięki Sieci może lepiej zarządzać swoimi finansami ze względu na internetowe usługi bankowe.

Podobne badania zostały również przeprowadzone w Europie. Wzięło w nim udział 5148 respondentów. Badanie wykazało, że 77% Europejczyków w ciągu dnia "nie może żyć" bez dostępu do Internetu. Dla porównania, 61% respondentów uznaje za równie ważne korzystanie z pralki, a 54% używanie samochodu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)