Trwa ładowanie...
d2qhr3i

Czarnobyl. Dzieci z zakażonej strefy przyjechały do Szkocji

Dziesięcioro dzieci z ukraińskiej miejscowości Borodianka, znajdującej się około 145 km od Czarnobyla, spędza prawie miesiąc ze szkockimi rodzinami. Wyjazd odbywa się z inicjatywy fundacji Forth Valley Branch of the Chernobyl Children's Lifeline.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na obszarach w pobliżu Czarnobyla nadal panują trudne warunki do życia.
Na obszarach w pobliżu Czarnobyla nadal panują trudne warunki do życia. (iStock.com)
d2qhr3i

33 lata od najpoważniejszej w skutkach katastrofy elektrowni jądrowej na świecie, ludzie mieszkający w jej pobliżu nadal odczuwają konsekwencje eksplozji. Mieszkańcy okolic Czarnobyla żyją w atmosferze i środowisku nadal zanieczyszczonym skutkami promieniowania.

Czytaj też: Mieszkańcy miasta, w którym kręcono serial "Czarnobyl", boją się prawdziwej katastrofy

Czarnobyl. Trudne warunki życia

d2qhr3i

Grupa ośmiu dzieci z miasta Borodianka, znajdującego się 145 km od Czarnobyla, pojechała do Szkocji, gdzie spędza cały miesiąc z miejscowymi rodzinami. Młodzież odwiedzi tam, m.in. prak rozrywki Paradise Island Adventure Golf, w którym będzie mogła miło spędzić czas w nowym środowisku.

"Dzieci z okolic Czarnobyla, będąc tutaj, są wolne od wpływu promieniowania, jedzą niezanieczyszczone jedzenie i oddychają czystym powietrzem. To oznacza, że ich układ odpornościowy będzie się wzmacniał" - powiedziała Gail Macdonald, przewodnicząca fundacji Forth Valley Branch of the Chernobyl Children's Lifeline, która zaprosiła ukraińską młodzież.

Czytaj też: Czarnobyl. Sarkofag elektrowni może się zawalić. Konieczna rozbiórka

d2qhr3i

Podziel się opinią

Share

d2qhr3i

d2qhr3i
Więcej tematów