Ćwierć miliona euro odszkodowania od XFX dla EVGA

Ćwierć miliona euro odszkodowania od XFX dla EVGA

Ćwierć miliona euro odszkodowania od XFX dla EVGA
16.05.2007 21:30, aktualizacja: 17.05.2007 09:29

Monachijski sąd zakazał firmie XFX sprzedaży GeForce'a 8600GT oraz nakazał jej wypłacenie odszkodowania w wysokości 250 tysięcy euro dla konkurencyjnej EVGA - donosi serwis CDRinfo.com. Powodem takiej decyzji był fakt, że na opakowaniach wspomnianych kart znaleziono ukryte logo firmy...EVGA.

Na opakowaniu karty XFX 8600GT widnieje rzucająca się w oczy grafika przedstawiająca wściekłego wilka. Pomimo tego, że urządzenie było dostępne na rynku niemieckim od około sześciu miesięcy, dopiero niedawno w Sieci pojawiły się informacje na temat skrywanego przez nie sekretu. Serwis Hardware.info w opublikowanym przez siebie artykule - http://www.hardware.info/en-us/news/ym+clzquwpwa/xfx_bites_evga zwrócił bowiem uwagę na niewieli napis ukryty w ślinie drapieżnika, który przedstawia logo firmy...EVGA!

Wczoraj - jak donosi serwis CDRinfo.com - http://cdrinfo.com/sections/news/details.aspx?newsid=20440 - monachijski sąd wydał nakaz zabraniający firmie XFX sprzedaży opisywanych kart w niemieckich sklepach do momentu wprowadzenia przez nią nowej ilustracji na opakowaniach. Ponadto winowajca musi wypłacić firmie EVGA odszkodowanie w wysokości 250 tysięcy euro.

Przedstawiciele XFX nie wydali jeszcze żadnego oświadczenia.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)