Creative N400, porządny dźwięk w podóży i nie tylko

Creative N400, porządny dźwięk w podóży i nie tylko

Creative N400, porządny dźwięk w podóży i nie tylko
14.10.2008 14:11, aktualizacja: 14.10.2008 15:01

Creative N400, lekkie, zasilane przez port USB zestawy
głośnikowe o dobrym brzmieniu i stylowym wzornictwie. Wzbogacone o
zintegrowaną karte dźwiękowa w technologii X-Fi będa na pewno
doskonałym uzupełnieniem nie jednego laptopa, a nawet komoputera
stacjonarnego

*Creative N400, lekkie, zasilane przez port USB zestawy głośnikowe o dobrym brzmieniu i stylowym wzornictwie. Wzbogacone o zintegrowaną karte dźwiękowa w technologii X-Fi będa na pewno doskonałym uzupełnieniem nie jednego laptopa, a nawet komoputera stacjonarnego. *
Creative N400 to kompaktowy zestaw 2.0 podłączane do komputera za pomocą pojedynczego kabla USB. USB zapewnia zarówno zasilanie zestawu jaki transfer danych. Dźwięk do głośników przesyłany jest w postaci cyfrowej. Wewnątrz obudowy prawego głośnika znajdują się zarówno wzmacniacze jak i karta dźwiękowa przejmująca dane z USB.

N400 zaprojektowano jako klasyczna obudowę typu bas-reflex, wentylowana z tyłu. W każdej z kolumn pracuje po dwa szerokopasmowe głośniki które pokrywają pasmo 70-20 000Hz.

Po podłączeniu do komputera głośniki meldują się w systemie bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Rozpoznawane są zarówno przez Windows jak i MacOS X. Jednak by w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w karcie dźwiękowej konieczna jest instalacja sterowników. Te dostępne są jedynie pod Windows.

Obraz
© N400 w naszej galerii (fot. wp.pl)

Sterowniki pozwalają "dobrać" się do ustawień X-Fi karty dźwiękowej. Dzięki nim możemy włączyć X-Fi Crystalizer odpowiadający za poprawę i "odbudowę" brzmienia oraz X-Fi CMSS-3D który pozwala na "zbudowanie" przestrzennej, trójwymiarowej sceny dźwiękowej za pomocą tylko dwóch głośników.

Technologia X-Fi gości w coraz szerszej gamie produktów Creativa. I nie ma się co dziwić, bo efekty są naprawdę przyzwoite. Subiektywna poprawa jakości brzmienia, szczególnie mocno skompresowanych mp3 po włączeniu X-Fi Crystalizera jest bardzo odczuwalna. Przy odsłuchu płyt CD-Audio także bez problemu usłyszymy, że ten procesor pracuje.

Efekty pracy X-Fi CMSS-3D są, przynajmniej dla mnie, mniej spektakularne. Choć w przypadku nagrań z wąską bazą stereo, w filmach i grach FPS brzmi to całkiem nieźle. Dźwięk "odrywa" się od głośników i wypełnia całą przestrzeń zarówno przed ekranem, jak i z tyłu za nami. Parametry tego procesora także możemy regulować za pomocą oprogramowania dołączonego do zestawu. Głośniki wyposażono w przyciski pozwalające na szybką regulację głośności oraz proste sterowanie odtwarzaniem muzyki. Funkcje także wymagają instalacji sterowników.

Całość dźwięku, nawet bez włączania "poprawiaczy" należy ocenić wysoko. Szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że N400 to niewielki zestaw głośnikowy przeznaczony do podłączenia laptopa w podróży. Dla tego zestaw jest zasilany z portu USB, dla tego w zestawie jest gustowny pokrowiec wykonany z nylonu balistycznego, a mieszczący obydwa głośniki.
.

Do zestawu dołączone jest również oprogramowanie Creative ALchemy obsługujące Creative EAX 4.0 Advanced HD i OpenAL. Creative ALchemy przywraca dźwięk przestrzenny Creative EAX® Advanced HD™ 4.0 dla użytkowników systemu Windows Vista, zapewniając te same, doskonałe wrażenia w grach co na platformie Windows XP.

Najważniejsze właściwości zestawu Creative N400 USB Powered Notebook Speaker System:
· Zasilanie przez USB, instalacja plug and play
· Dwa wydajne, pełnozakresowe przetworniki zapewniające klarowny dźwięk i uwypuklony bas
· Oprogramowanie X-Fi zapewniające bogate brzmienie muzyki
· Łatwo dostępne regulatory
· Lekka, przenośna konstrukcja – komfort podczas podróży
· Magnetycznie ekranowane – nie powodują zakłóceń obrazu na telewizorach i monitorach LCD

Głośniki Creative N400 dostępne będą na rynku polskim od października w cenie 169 PLN brutto.

Niewielkie wymiary i niska masa
Dobra jakość dźwięku, nawet bez użycia technologi X-Fi
Jeden kabel przyłączeniowy

Konieczność instalacji sterowników
Brak sterowników dla systemów operacyjnych innch niż Windows

[k-o]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)