Creative MediaBook - coś więcej niż czytnik e‑booków

Creative MediaBook - coś więcej niż czytnik e-booków
Źródło zdjęć: © Creative

02.11.2009 21:30, aktual.: 03.11.2009 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Creative potwierdziła, że pracuje nad elektronicznym urządzeniem przenośnym wykorzystującym platformę Zii. Będzie się ono nazywało MediaBook i, w odróżnieniu od standardowych czytników e-booków, cechowało większą multimedialnością.

MediaBook zostanie zbudowany w oparciu o mobilną platformę Creative Zii StemCell Computing. Urządzenie poza tym, że będzie mogło służyć jako czytnik e-booków, ma oferować możliwość przeglądania zdjęć, odtwarzania filmów oraz słuchania radia.

Sprzęt będzie dysponował kolorowym dotykowym wyświetlaczem i slotem kart SD oraz pozwalał użytkownikom na skorzystanie z technologii 3. i WiFi.
Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie zaprezentowanych zostało kilka interesujących czytników książek elektronicznych. Firma LG Display przedstawiła prototypowy czytnik e-booków, który wyposażony został w panel słoneczny (wystawienie go przez cztery godziny na działanie promieni słonecznych zapewnić ma użytkownikowi możliwość czytania przez cały dzień), natomiast firma Spring Design zaprezentowała urządzenie noszące oznaczenie Alex i wyposażone w dwa wyświetlacze - jeden wykonano w technologii e-papieru, natomiast drugi to "zwykły" LCD.

Niestety na razie nie wiadomo kiedy nowe urządzenie Creative'a pojawi się na rynku, ani jaka będzie jego sugerowana cena.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)