Creative MediaBook - coś więcej niż czytnik e-booków

Creative MediaBook - coś więcej niż czytnik e-booków

Creative MediaBook - coś więcej niż czytnik e-booków
Źródło zdjęć: © Creative
02.11.2009 21:30, aktualizacja: 03.11.2009 09:56

Firma Creative potwierdziła, że pracuje nad elektronicznym urządzeniem przenośnym wykorzystującym platformę Zii. Będzie się ono nazywało MediaBook i, w odróżnieniu od standardowych czytników e-booków, cechowało większą multimedialnością.

MediaBook zostanie zbudowany w oparciu o mobilną platformę Creative Zii StemCell Computing. Urządzenie poza tym, że będzie mogło służyć jako czytnik e-booków, ma oferować możliwość przeglądania zdjęć, odtwarzania filmów oraz słuchania radia.

Sprzęt będzie dysponował kolorowym dotykowym wyświetlaczem i slotem kart SD oraz pozwalał użytkownikom na skorzystanie z technologii 3. i WiFi.
Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie zaprezentowanych zostało kilka interesujących czytników książek elektronicznych. Firma LG Display przedstawiła prototypowy czytnik e-booków, który wyposażony został w panel słoneczny (wystawienie go przez cztery godziny na działanie promieni słonecznych zapewnić ma użytkownikowi możliwość czytania przez cały dzień), natomiast firma Spring Design zaprezentowała urządzenie noszące oznaczenie Alex i wyposażone w dwa wyświetlacze - jeden wykonano w technologii e-papieru, natomiast drugi to "zwykły" LCD.

Niestety na razie nie wiadomo kiedy nowe urządzenie Creative'a pojawi się na rynku, ani jaka będzie jego sugerowana cena.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)