Creative Aurvana In‑Ear3 - słuchawki douszne dla wymagających

Creative Aurvana In-Ear3 - słuchawki douszne dla wymagających
Źródło zdjęć: © Creative

22.06.2011 16:10, aktual.: 17.08.2011 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj w Warszawie miała miejsce premiera nowych słuchawek firmy Creative - Aurvana In-Ear3. Producent reklamuje je, jako mikroskopijne głośniki studyjne. Czy naprawdę słuchawki douszne mogą dawać aż tak dobrą jakość dźwięku? Mogą.

Obraz
© (fot. Creative)

Na czym polega niezwykłość propozycji tej znanej marki? Aurvana In-Ear3 są zbudowane z podwójnych głośników armaturowych. Jeden z nich służy do odtwarzania częstotliwości wyższych (tweeter), a drugi do odtwarzania niższych (woofer). Ponadto, są one wyposażone w nachylony przewód akustyczny z opatentowaną partycją rozdzielającą dźwięk tweetera i woofera. Zapobiega to przedwczesnemu mieszaniu się dźwięku oraz zapewnia harmonijne i precyzyjne połączenie szczegółowych tonów wysokich i bogatych tonów średnich oraz niskich, dostarczanych do kanału słuchowego. Konstrukcja z silikonowanymi wkładkami o nazwie AuraSeal ma ponadto blokować nawet 98. szumów zewnętrznych.

Pomyślano tutaj nawet o kablu, którego budulec oczyszcza się w czasie produkcji z tlenków miedzi, które mogłyby powodować zniekształcenia dźwięku. Wszystkie starania producenta są nastawione na to, aby użytkownik doświadczał nagrań dokładnie w takiej postaci, w jakiej zostały zarejestrowane.

Warto także wspomnieć o wyposażeniu słuchawek. W komplecie otrzymamy etui podróżne, uchwyt na kabel, dwa zestawy silikonowych wkładek, w rozmiarach S, M i L. Ponadto w pudełku znajdziemy standardowe wkładki piankowe, adapter samolotowy oraz... narzędzie do czyszczenia słuchawek. Nie przesadzimy chyba ze stwierdzeniem, że producent zadbał o wszystkie detale.

Obraz
© (fot. Creative)

Creative Aurvana In-Ear3 będą dostępne w Polsce od lipca 2011. Sugerowana cena detaliczna wynosi od 599 do 649 zł.

Dane techniczne:

- Głośniki: zrównoważone armaturowe
- Zakres częstotliwości: 10Hz ~ 17kHz
- Impedancja: 28 Ω
- Czułość (1kHz): 112dB/mW
- Złącze: pozłacana wtyczka 3,5 mm
- Długość kabla: beztlenowy kabel miedziany 1,2 m
- Waga produktu: 1. g

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)