Crakerzy napadli na piratów

Crakerzy napadli na piratów

14.05.2007 11:30, aktual.: 29.01.2008 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele słynnego szwedzkiego serwisu torrentowego The Pirate Bay przyznali, iż crakerzy włamali się na ich serwer i ukradli dane o użytkownikach strony. Internautom posiadającym konta na stronie zalecono jak najszybszą zmianę haseł dostępu.

Administratorzy The Pirate Bay mówią, iż wiedzą kto jest odpowiedzialny za atak - jednak na razie informacji tej nie podano. Wiadomo za to, że do uzyskania nieautoryzowanego dostępu do serwera, na którym przechowywane są dane użytkowników serwisu, włamano się poprzez błąd w aplikacji do zarządzania blogiem.

Crakerzy ukradli zawartość bazy danych, w której zapisane są loginy i hasła dostępu wszystkich użytkowników serwisu. Przedstawiciele "Pirackiej Zatoki" uspokajają, iż dane te są dodatkowo zaszyfrowane, więc jest raczej mało prawdopodobne, iż złodzieje zdołają je wykorzystać - jednak na wszelki wypadek użytkownikom zalecono jak najszybsze zmienienie haseł ( w szczególności dotyczy to osób, które korzystają z tego samego hasła w różnych serwisach ). _ "Przepraszamy za zamieszenie - ale jesteśmy tylko ludźmi i czasami zdarza nam się coś przeoczyć" _ - napisali w oświadczeniu administratorzy serwisu.

Przypomnijmy: The Pirate Bay to popularny szwedzki serwis, oferujący m.in. wyszukiwarkę odnośników do plików dostępnych w sieci BitTorrent. Jego właściciele są często oskarżani o wspieranie piractwa - w ubiegłym roku szwedzka policja przeprowadziła przeszukanie w siedzibie "Pirackiej Zatoki". Wydarzenie to odbyło się szerokim echem w Sieci - akcja policji sprowokowała szereg ataków na strony szwedzkiego rządu.

Więcej informacji: The Pirate Bay - http://thepiratebay.org.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)