Crakerzy napadli na piratów

Crakerzy napadli na piratów

Crakerzy napadli na piratów
14.05.2007 11:30, aktualizacja: 29.01.2008 12:41

Przedstawiciele słynnego szwedzkiego serwisu torrentowego The Pirate Bay przyznali, iż crakerzy włamali się na ich serwer i ukradli dane o użytkownikach strony. Internautom posiadającym konta na stronie zalecono jak najszybszą zmianę haseł dostępu.

Administratorzy The Pirate Bay mówią, iż wiedzą kto jest odpowiedzialny za atak - jednak na razie informacji tej nie podano. Wiadomo za to, że do uzyskania nieautoryzowanego dostępu do serwera, na którym przechowywane są dane użytkowników serwisu, włamano się poprzez błąd w aplikacji do zarządzania blogiem.

Crakerzy ukradli zawartość bazy danych, w której zapisane są loginy i hasła dostępu wszystkich użytkowników serwisu. Przedstawiciele "Pirackiej Zatoki" uspokajają, iż dane te są dodatkowo zaszyfrowane, więc jest raczej mało prawdopodobne, iż złodzieje zdołają je wykorzystać - jednak na wszelki wypadek użytkownikom zalecono jak najszybsze zmienienie haseł ( w szczególności dotyczy to osób, które korzystają z tego samego hasła w różnych serwisach ). _ "Przepraszamy za zamieszenie - ale jesteśmy tylko ludźmi i czasami zdarza nam się coś przeoczyć" _ - napisali w oświadczeniu administratorzy serwisu.

Przypomnijmy: The Pirate Bay to popularny szwedzki serwis, oferujący m.in. wyszukiwarkę odnośników do plików dostępnych w sieci BitTorrent. Jego właściciele są często oskarżani o wspieranie piractwa - w ubiegłym roku szwedzka policja przeprowadziła przeszukanie w siedzibie "Pirackiej Zatoki". Wydarzenie to odbyło się szerokim echem w Sieci - akcja policji sprowokowała szereg ataków na strony szwedzkiego rządu.

Więcej informacji: The Pirate Bay - http://thepiratebay.org.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)