Cisza wyborcza na Facebooku. Widzisz reklamę, zgłoś ją

Cisza wyborcza na Facebooku. Widzisz reklamę, zgłoś ją

Cisza wyborcza na Facebooku. Widzisz reklamę, zgłoś ją
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Facebook
24.05.2019 17:18

Wybory do Parlamentu Europejskiego oznaczają ciszę wyborczą także na Facebooku. Portal z automatu nie wyłączy reklam, ale będzie reagował na zgłoszenia.

Cisza wyborcza w Polsce rozpoczyna się o północy z piątku na sobotę. To agitacja wyborcza, promowanie konkretnych partii i polityków, namawianie do głosowania na konkretnych kandydatów. Cisza obowiązuje we wszystkich mediach: prasie, radiu, telewizji i internecie.

I na Facebooku. Tam od kilku tygodni krąży mnóstwo politycznych reklam wykupionych oficjalnie przez partie. Facebook pokazuje obecnie informacje na temat tego, kto za daną reklamę zapłacił. Ale mimo ciszy portal nie wyłączy tych reklam. Mogą one wyświetlać się nadal i łamać ciszę wyborczą w weekend. Odpowiedzialność za złamanie przepisów będzie spoczywała wtedy na tym, kto reklamę wykupił lub udostępnił dalej.

Facebook ma jednak zamiar walczyć z nimi, ale reaktywnie. „Jeśli zostaniemy powiadomieni, że dana reklama narusza ciszę wyborczą lub inne przepisy, podejmiemy odpowiednie działania zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi” – czytamy w przesłanym do WP Tech oświadczeniu portalu.

Agitujące posty można zgłaszać za pomocą przycisku „zgłoś reklamę”.

Obraz
© facebook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)