Chiny są ofiarą ataków internetowych piratów

Chiny są ofiarą ataków internetowych piratów
04.02.2010 10:06
Chiny są ofiarą ataków internetowych piratów
Źródło zdjęć: © WP

Szef MSZ Chin Yang Jiechi, którego kraj uważany jest za źródło hakerskich ataków, powiedział w środę w Paryżu, że chiński internet sam pada ofiarą tego procederu. Dodał, że Chiny są otwarte dla obcych firm, jeśli respektują one tamtejsze prawo i kulturę

Szef MSZ Chin Yang Jiechi, którego kraj uważany jest za źródło hakerskich ataków, powiedział w środę w Paryżu, że chiński Internet sam pada ofiarą tego procederu. Dodał, że Chiny są otwarte dla obcych firm, jeśli respektują one tamtejsze prawo i kulturę.

Jak zauważa agencja Associated Press, minister w zawoalowany sposób odniósł się do sporu między Pekinem a firmą Google, dotyczącego cenzury Internetu i cyberataków.

288764243875215507
Źródło zdjęć: © (fot. Jupiterimages)

Chiny "są ofiarą ataków piratów" i społeczność międzynarodowa musi walczyć wspólnie z tym zjawiskiem - powiedział minister. Zapewnił, że Internet w jego kraju jest "zupełnie otwarty".

Google w połowie stycznia zagroził zerwaniem współpracy z Chinami z powodu serii cyberataków, których obiektem były przede wszystkim konta e-mailowe chińskich dysydentów. Jak twierdziła firma, "bardzo wyrafinowane i starannie wycelowane" ataki zostały przeprowadzone z Chin i pozwoliły na "kradzież własności intelektualnej Google'a".

Media chińskie przedstawiły te zarzuty jako część kampanii "imperializmu informacyjnego" ze strony rządu USA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)