Chiny są ofiarą ataków internetowych piratów

Chiny są ofiarą ataków internetowych piratów
Źródło zdjęć: © WP

04.02.2010 10:06

Szef MSZ Chin Yang Jiechi, którego kraj uważany jest za źródło hakerskich ataków, powiedział w środę w Paryżu, że chiński internet sam pada ofiarą tego procederu. Dodał, że Chiny są otwarte dla obcych firm, jeśli respektują one tamtejsze prawo i kulturę

Szef MSZ Chin Yang Jiechi, którego kraj uważany jest za źródło hakerskich ataków, powiedział w środę w Paryżu, że chiński Internet sam pada ofiarą tego procederu. Dodał, że Chiny są otwarte dla obcych firm, jeśli respektują one tamtejsze prawo i kulturę.

Jak zauważa agencja Associated Press, minister w zawoalowany sposób odniósł się do sporu między Pekinem a firmą Google, dotyczącego cenzury Internetu i cyberataków.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Chiny "są ofiarą ataków piratów" i społeczność międzynarodowa musi walczyć wspólnie z tym zjawiskiem - powiedział minister. Zapewnił, że Internet w jego kraju jest "zupełnie otwarty".

Google w połowie stycznia zagroził zerwaniem współpracy z Chinami z powodu serii cyberataków, których obiektem były przede wszystkim konta e-mailowe chińskich dysydentów. Jak twierdziła firma, "bardzo wyrafinowane i starannie wycelowane" ataki zostały przeprowadzone z Chin i pozwoliły na "kradzież własności intelektualnej Google'a".

Media chińskie przedstawiły te zarzuty jako część kampanii "imperializmu informacyjnego" ze strony rządu USA.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)