Trwa ładowanie...
d1ey60n

Chiny chcą zbudować elektrownię jądrową w Polsce. Jest komunikat spółki

Chińska spółka China General Nuclear Power Corporation wydała komunikat, w którym zapowiada chęć pomocy Polsce w budowie elektrowni i korzystaniu z technologii jądrowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiny chcą zbudować elektrownię jądrową w Polsce. Jest komunikat spółki
(prezi)
d1ey60n

Wiceprezes spółki podkreślał, że Chiny chcą współpracować z naszym krajem w zakresie opracowania i wdrożenia strategii energetyki jądrowej. Inwestycja w budowę elektrowni miałaby być elementem tego partnerstwa. Koncern przypomniał też o zatwierdzonym w 2014 r. przez polski rząd planie w tej kwestii, który ma zresztą zostać zaktualizowany do końca bieżącego roku. Według jego założeń mają powstać 2-3 reaktory. Pierwsza elektrownia miałaby zostać zbudowana do końca 2030 r. Data uruchomienia drugiej przypadłaby wtedy na 2035 r.

W komunikacie wspomina się również o spotkaniu polskiego wiceministra energii, Andrzeja Piotrowskiego, z przedstawicielami spółki. To właśnie wtedy CGN miało okazję zapoznać się m.in. z tym, jak wygląda polski rynek energetyczny. Wizyta w Chinach odbyła się na poczatku lipca, w jej trakcie podpisano porozumienie o współpracy w zakresie pokojowego wykorzystania energii jądrowej.

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n