Chcesz wyglądać "na bogato"? Naukowcy twierdzą, że wystarczy kupić iPhone'a

Chcesz wyglądać "na bogato"? Naukowcy twierdzą, że wystarczy kupić iPhone'a09.07.2018 14:24
Chcesz wyglądać "na bogato"? Naukowcy twierdzą, że wystarczy kupić iPhone'a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Teoretycznie nie jest ciężko odgadnąć, jak bogatą osobą jesteś, po tym, co posiadasz. Ale to nie zawsze działa w ten sposób. Naukowcy z jednego z najbardziej prestiżowych - Uniwersytetu Chicagowskiego opracowali badanie, które sugeruje, co musisz zrobić, aby uznawano Cię za bogatą osobę.

Wystarczy rodzaj telefonu, aby powiedzieć coś o człowieku. Tak sugerują ostatnie badania. I chociaż brzmi to kuriozalnie, to jeśli masz nowego iPhone'a, to masz wysokie szanse być uznawanym za bogatą osobę. Naukowcy z Uniwersytetu Chicagowskiego opublikowali badania, w których określają wpływ zachowań konsumenta oraz mediów na wnioskowanie czyjegoś poziomu życia. I jak się okazuje, symbolem bogactwa jest iPhone.

289498325441608698
Źródło zdjęć: © National Bureau of Economic Research

Oczywiście nie oznacza to, że posiadanie iPhone'a rzeczywiście świadczy o majątku. Badania wskazują, że jest to czynnik najczęściej kojarzony z wyższym przedziałem dochodów. Według danych, posiadanie iPhone'a daje aż 69 proc. szans na zidentyfikowanie właściciela jako osobę z wysokim dochodem.

Badania jednak dotyczą konkretnie najnowszych urządzeń firmy Apple. Starsze iPhone'y już zdecydowanie spadły z cen, więc naukowcy zawężają kategorię do telefonów najnowszych. Czyli dzisiejszych iPhone X oraz iPhone 8. Dla porównania, w 1992 roku, podobnym wykładnikiem bogactwa było... spożywanie musztardy Djion, czy posiadanie filmu do apratu firmy Kodak.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)