Chcesz wyglądać "na bogato"? Naukowcy twierdzą, że wystarczy kupić iPhone'a

Chcesz wyglądać "na bogato"? Naukowcy twierdzą, że wystarczy kupić iPhone'a
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando

09.07.2018 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Teoretycznie nie jest ciężko odgadnąć, jak bogatą osobą jesteś, po tym, co posiadasz. Ale to nie zawsze działa w ten sposób. Naukowcy z jednego z najbardziej prestiżowych - Uniwersytetu Chicagowskiego opracowali badanie, które sugeruje, co musisz zrobić, aby uznawano Cię za bogatą osobę.

Wystarczy rodzaj telefonu, aby powiedzieć coś o człowieku. Tak sugerują ostatnie badania. I chociaż brzmi to kuriozalnie, to jeśli masz nowego iPhone'a, to masz wysokie szanse być uznawanym za bogatą osobę. Naukowcy z Uniwersytetu Chicagowskiego opublikowali badania, w których określają wpływ zachowań konsumenta oraz mediów na wnioskowanie czyjegoś poziomu życia. I jak się okazuje, symbolem bogactwa jest iPhone.

Obraz
© National Bureau of Economic Research

Oczywiście nie oznacza to, że posiadanie iPhone'a rzeczywiście świadczy o majątku. Badania wskazują, że jest to czynnik najczęściej kojarzony z wyższym przedziałem dochodów. Według danych, posiadanie iPhone'a daje aż 69 proc. szans na zidentyfikowanie właściciela jako osobę z wysokim dochodem.

Badania jednak dotyczą konkretnie najnowszych urządzeń firmy Apple. Starsze iPhone'y już zdecydowanie spadły z cen, więc naukowcy zawężają kategorię do telefonów najnowszych. Czyli dzisiejszych iPhone X oraz iPhone 8. Dla porównania, w 1992 roku, podobnym wykładnikiem bogactwa było... spożywanie musztardy Djion, czy posiadanie filmu do apratu firmy Kodak.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)