Centrino 2 - pierwsze konkrety

Centrino 2 - pierwsze konkrety
Źródło zdjęć: © Intel

11.04.2008 11:00, aktual.: 11.04.2008 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na stronie australijskiej firmy Pioneer Computers niespodziewanie pojawiły się na chwilę szczegółowe informacje na temat nowych procesorów Intela, które wejdą w skład platformy Centrino 2 ( znanej pod roboczą nazwą Montevina ). Australijczycy najprawdopodobniej przez przypadek ujawnili kilka faktów, które Intel zamierzał utrzymać w tajemnicy do połowy roku.

Centrino 2 ma być nową wersję popularnej platformy Centrino, wykorzystywanej w komputerach przenośnych. Wiadomo już, że Intel zamierza wprowadzić do niej pięć różnych procesorów Core 2. taktowanych zegarami od 2,26 do 3,06 GHz. Tak przynajmniej wynika z informacji, która pojawiła się na stronie Pioneer Computers - firma przedstawiła w niej swój nowy komputer przenośny, w którym wykorzystana ma zostać platforma Centrino 2. Będzie to model DreamBook Style 9008 Centrino 2, który ma się pojawić na rynku za kilka miesięcy - przedstawiciele firmy twierdzą, że będzie to jeden z pierwszych dostępnych na rynku notebooków z nową wersją Centrino.

Obraz
© (fot. Intel)

W ramach platformy dostępne będą m.in. procesory Core 2 Duo P8600 2,4 GHz z 3 MB pamięci cache, Core 2 Duo P9500 2,53 GHz ( 6 MB cache ) oraz Core 2 Duo T9600 taktowany zegarem 2,8 Ghz ( podobnie jak P9500 wyposażóny w 6 MB pamięci cache ). Wszystkie układy należeć będą do rodziny Penryn i będą wytwarzane w 45-nanometrowym procesie produkcyjnym.

Warto wspomnieć, iż z dotychczasowych zapowiedzi Intela wynika, że w platformie Centrino 2 znajdą się układy odpowiedzialne za obsługę tradycyjnych sieci Wi-Fi, jak i WiMax - i rzeczywiście, w notebooku Pioneer Computers dostępne mają być obie te funkcje.

Przypomnijmy, że nasza redakcja miała już okazję testować procesory, które zastosowane zostaną w platformie Centrino 2 - wyniki naszych analiz znaleźć można w tekście "Mobilny Penryn - wart swej ceny?" - http://www.pcworld.pl/news/145713_1.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)