Centrino 2 - pierwsze konkrety

Centrino 2 - pierwsze konkrety

Centrino 2 - pierwsze konkrety
Źródło zdjęć: © Intel
11.04.2008 11:00, aktualizacja: 11.04.2008 13:12

Na stronie australijskiej firmy Pioneer Computers niespodziewanie pojawiły się na chwilę szczegółowe informacje na temat nowych procesorów Intela, które wejdą w skład platformy Centrino 2 ( znanej pod roboczą nazwą Montevina ). Australijczycy najprawdopodobniej przez przypadek ujawnili kilka faktów, które Intel zamierzał utrzymać w tajemnicy do połowy roku.

Centrino 2 ma być nową wersję popularnej platformy Centrino, wykorzystywanej w komputerach przenośnych. Wiadomo już, że Intel zamierza wprowadzić do niej pięć różnych procesorów Core 2. taktowanych zegarami od 2,26 do 3,06 GHz. Tak przynajmniej wynika z informacji, która pojawiła się na stronie Pioneer Computers - firma przedstawiła w niej swój nowy komputer przenośny, w którym wykorzystana ma zostać platforma Centrino 2. Będzie to model DreamBook Style 9008 Centrino 2, który ma się pojawić na rynku za kilka miesięcy - przedstawiciele firmy twierdzą, że będzie to jeden z pierwszych dostępnych na rynku notebooków z nową wersją Centrino.

Obraz
© (fot. Intel)

W ramach platformy dostępne będą m.in. procesory Core 2 Duo P8600 2,4 GHz z 3 MB pamięci cache, Core 2 Duo P9500 2,53 GHz ( 6 MB cache ) oraz Core 2 Duo T9600 taktowany zegarem 2,8 Ghz ( podobnie jak P9500 wyposażóny w 6 MB pamięci cache ). Wszystkie układy należeć będą do rodziny Penryn i będą wytwarzane w 45-nanometrowym procesie produkcyjnym.

Warto wspomnieć, iż z dotychczasowych zapowiedzi Intela wynika, że w platformie Centrino 2 znajdą się układy odpowiedzialne za obsługę tradycyjnych sieci Wi-Fi, jak i WiMax - i rzeczywiście, w notebooku Pioneer Computers dostępne mają być obie te funkcje.

Przypomnijmy, że nasza redakcja miała już okazję testować procesory, które zastosowane zostaną w platformie Centrino 2 - wyniki naszych analiz znaleźć można w tekście "Mobilny Penryn - wart swej ceny?" - http://www.pcworld.pl/news/145713_1.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)