Canon wprowadza EOS 7D - innowacyjne technologie

Canon wprowadza EOS 7D - innowacyjne technologie

Canon wprowadza EOS 7D - innowacyjne technologie
07.09.2009 13:58, aktualizacja: 07.09.2009 14:20

Canon ujawnił cyfrowy lustrzany aparat fotograficzny EOS 7D – zupełnie nowy model zaprojektowany z myślą o specyficznych wymaganiach fotografów. Oprócz nowej matrycy światłoczułej APS-C CMOS z 18 MP, EOS 7D posiada przetworniki Dual “DIGIC 4” ulepszające jakość obrazu i przyspieszające działanie aparatu we wszystkich warunkach oświetlenia, zakres ISO rozszerzalny do wartości 12 800 oraz zdjęcia seryjne 8 klatek/sek., bez potrzeby użycia dodatkowych akcesoriów.

Podczas procesu projektowania modelu EOS 7. Canon wysłuchał fotografów z całego świata, aby stworzyć aparat, który sprosta ich specyficznym potrzebom. Komentując pracę nad EOS 7D, Pan Uchidoi, dyrektor grupy w Grupie Produktów Fotograficznych, Canon Inc. powiedział: „Skonsultowaliśmy się z pięcioma tysiącami fotografów z całego świata i spytaliśmy, czego najbardziej oczekują od aparatu fotograficznego. Połączenie wyników badań z najnowocześniejszymi technologiami dało nam możliwość stworzenia wszechstronnego narzędzia, którego potrzebują, by eksperymentować z obrazem”.

Obraz
© (fot. Canon)

Wierne odwzorowanie - wysoka wydajność systemu AF i systemu pomiaru
Precyzyjne odwzorowanie obrazu i większe możliwości w zakresie kompozycji kadru to zasługa matrycy światłoczułej z 1. punktami krzyżowymi autofokusa (AF). Szybkość i dokładność odwzorowania uzyskamy dzięki poprawionemu systemowi AF z gamą ustawień ręcznych i automatycznych, takich jak strefowy AF (Zone AF) i punktowy AF (Spot AF). Liczne możliwe ustawienia własne użytkownika w zakresie nastawy ostrości pozwalają szybko reagować na zmiany w kadrze. W pionie i poziomie znajdują się różne punkty AF, aby automatycznie przejść od fotografowania krajobrazów do wykonywania ujęć portretowych lub odwrotnie, bez naciśnięcia ani jednego przycisku.

Aparat EOS 7. posiada nowy system pomiaru. Pomiar Focus Colour Luminance (iFCL) inteligentnie bada ostrość, barwę i jasność powierzchniową (luminancję) w 63 strefach kadru. Dopełnieniem 19-punktowego AF jest zdolność dwuwarstwowego czujnika do zebrania informacji z każdej z 63 stref, w celu uzyskania bezbłędnej i dokładniejszej ekspozycji.

Wierne odwzorowanie fotografowanych obiektów
Aparat EOS 7. firmy Canon posiada inteligentny wizjer oferujący 100% pokrycia kadru. W wizjerze widoczny jest duży, jasny obraz dzięki zastosowanemu po raz pierwszy w systemie EOS powiększenia 1,0 x . Wyświetlacz LCD typu „transmissive” (wykorzystujący podświetlenie panelu) w wizjerze zawiera gamę narzędzi ułatwiających kadrowanie, w tym wybór pomiędzy różnymi nakładającymi się widokami, takimi jak punkty AF, koło pomiaru punktowego i siatka kompozycji. EOS 7D jest pierwszym aparatem EOS, który posiada elektroniczną dwuosiową poziomicę, wskazującą zarówno kąt pochylenia jak i przechylenia. Poziomica znajduje się w wizjerze i na wyświetlaczu LCD. Jest szczególnie użyteczna podczas fotografowania krajobrazów – dla zachowania prostej linii horyzontu, lub podczas użytkowania obiektywów typu Tilt (przechyl) i Shift (przesuń) – dla uzyskania pożądanego ułożenia aparatu.

Obraz
© (fot. Canon)

EOS 7. posiada nowy 3-calowy wyświetlacz LCD typu Clear View II z litym ekranem. Usunięcie przerwy wypełnionej powietrzem między pokrywą ochronną ekranu a ciekłym kryształem pozwoliło zwalczyć odblaski. Nowy ekran jest widoczny pod kątem 160 stopni nawet w jaskrawym świetle. Podobnie jak w aparacie EOS 5D Mark II, czujnik światła zastanego znajdujący się z boku ekranu ustawia jasność automatycznie zależnie od warunków otoczenia.

Eksperymenty ze światłem Aparat EOS 7. został wyposażony w zintegrowany nadajnik zdalnego sterowania lamp błyskowych Speedlite. Po raz pierwszy w aparatach EOS można regulować zewnętrzne lampy błyskowe bez dodatkowych akcesoriów – idealne rozwiązanie dla chcących eksperymentować z kreatywnym oświetleniem. EOS 7D posiada ponadto znacznie unowocześnioną wbudowaną lampę błyskową z regulacją ręczną i szerszym pokryciem kadru, nawet do wartości ogniskowej 15 mm.

Aparat EOS 7. firmy Canon posiada następujące nowe funkcje:
• Matryca światłoczuła APS–C CMOS z 18 MP
• 8 klatek na sekundę
• Zakres ISO (100 – 6 400) można rozszerzyć do wartości 12 800
• Filmy EOS: nagrywanie filmów w jakości Full HD z opcją 24 klatek na sekundę
• Przetworniki obrazu Dual “DIGIC 4”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)