Canon PowerShot D20 - wzmocniony aparat dla turysty

Canon PowerShot D20 - wzmocniony aparat dla turysty

Canon PowerShot D20 - wzmocniony aparat dla turysty
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.02.2012 13:17, aktualizacja: 07.02.2012 14:13

Canon zaprezentował nowy aparat PowerShot D20 wyposażony w matrycę CMOS 12.1 MP i procesor obrazu DIGIC 4 oraz solidną obudowę. Cała konstrukcja jest odporna na wodę, kurz, niskie temperatury i wstrząsy.

Canon zaprezentował nowy aparat PowerShot D20 wyposażony w matrycę CMOS 12.1 MP i procesor obrazu DIGIC 4 oraz solidną obudowę. Cała konstrukcja jest odporna na wodę, kurz, niskie temperatury i wstrząsy. Ponadto aparat można przyczepić do karabińczyka.

Canon PowerShot D2. został wyposażony w matrycę CMOS 12.1 MP z procesorem obrazu DIGIC 4 oraz obiektyw 28 mm z 5-krotnym zoomem. Umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD. Technologia HS System ma zapewnić wysoką jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Z kolei za stabilność obrazu odpowiada system IS, który automatycznie analizuje sceny i wybiera optymalne ustawienia optycznego stabilizatora obrazu spośród 7 różnych opcji. Funkcji Smart Auto pozwala wykryć 32 sceny i zastosować odpowiednią kombinację ustawienia aparatu.

Funkcja Underwater Macro działająca w połączeniu z trybem Quick AF odpowiada za możliwość szybkiego zdefiniowania odpowiedniej ostrości, a zwiększona precyzja ustawienia podwodnego balansu bieli ma pozwolić na szybką regulację. Tryb Handleld Night Scene ma zapewnić dobre zdjęcia nawet w ciemnych miejscach. Aparat rejestruje szybką serię zdjęć, które następnie łączy w jedno ostre, dobrze naświetlone zdjęcie. Tryb Movie Digest umożliwia tworzenie klipów „making-of”. z dnia zdjęciowego. Gdy jest on aktywny, aparat rejestruje ostatnie 4 sekundy przed zrobieniem zdjęcia w rozdzielczości HD 720p oraz łączy je w klip z danego dnia. Dedykowany przycisk nagrywania daje użytkownikowi możliwość szybkiego przełączenia się na jakość nagrywania Full HD 1080p.

Canon PowerShot D2. został wykonany z wytrzymałych elementów. Nie straszny mu piasek czy brud. Aparat powinien sobie poradzić pod wodą na głębokości do 10 m oraz na mrozie, gdy temperatura sięga -10 °C. Ponadto konstrukcja jest odporna na wstrząsy i upadki z wysokości 1,5 m. Technologia Active Display pozwala sterować niektórymi funkcjami aparatu przez naciśnięcie korpusu aparatu, co ułatwia jego obsługę np. w rękawiczkach.

Aparat posiada złącze HDMI-CEC oraz ekran LCD PureColor II o przekątnej 3 cali, z formatem obrazu 4:3. wyświetlający 460 tys. punktów. Wbudowany moduł GPS pozwala oznaczać zdjęć tagami geolokalizacyjnymi, którymi możemy dzielić się za pomocą dołączonego oprogramowania Map Utility oraz Google Earth.

Opcjonalny pakiet akcesoriów zawiera karabińczyk i paski na ramię oraz specjalną sakiewkę z neoprenu i silikonowy pokrowiec. Dostępna jest także wodoszczelna obudowa WP-DC4. z zewnętrzną lampą błyskową, która pozwala na robienie zdjęć na głębokości do 40 m.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)