Canon ogłasza dwa nowe aparaty, które wzbogacają linię Digital IXUS

Canon ogłasza dwa nowe aparaty, które wzbogacają linię Digital IXUS

19.08.2009 16:19, aktual.: 19.08.2009 16:52

Canon ogłasza dwa nowe aparaty, które wzbogacają linię Digital IXUS o jeszcze więcej stylu, wyrafinowania i zaawansowanej techniki. Digital IXUS 200 IS posiada szeroki obiektyw 24 mm z pięciokrotnym zoomem optycznym i 3-calowym ekranem dotykowym PureColor II. Nowy Digital IXUS 120 IS to najcieńszy aparat z szerokokątnym obiektywem z serii Digital IXUS – posiada czterokrotny zoom o najkrótszej ogniskowej 28 mm i stylową obudowę

Digital IXUS 200 IS

Digital IXUS 20. IS ułatwia wykonanie świetnej jakości zdjęć. Posiada szeroki obiektyw 24 mm z pięciokrotnym zoomem i optyczną stabilizacją obrazu (IS). Wysoka jakość obrazu i naturalne odwzorowanie barw zapewnia czujnik 12,1 Mp oraz szybki i inteligentny przetwornik obrazu DIGIC 4 firmy Canon.

Obraz
© Digital IXUS 200 IS (fot. Canon)

The Digital IXUS 20. IS posiada 3-calowy ekran dotykowy PureColor II. Ekran dotykowy działa z tradycyjnymi przyciskami, co zapewnia wysoce intuicyjną obsługę i pełną kontrolę nad wszystkimi funkcjami aparatu. Dla przykładu, Touch AF pozwala wybrać na ekranie obiekty lub twarze osób, aparat śledzi ich ruch, automatycznie ustawia ostrość i wykonuje idealne zdjęcie za każdym naciśnięciem spustu migawki.

Duże, widoczne ikony na ekranie ułatwiają szybką i łatwą selekcję trybów ekspozycji i błysku, podczas gdy wyzwolenie migawki w pionowej orientacji oznacza, że wystarczy dotknąć ekran a migawka zostanie wyzwolona. Dotknięcie ekranu pozwala zastosować popularne funkcje takie jak oznaczanie zdjęć jako ulubione, kasowanie, obracanie lub ochrona zdjęć. Przeglądanie zdjęć nie było nigdy wcześniej łatwiejsze –. po prostu przeciągnij palcem przez ekran, a aparat dostosuje szybkość przeglądania do szybkości ruchu palca na ekranie.

Digital IXUS 20. IS ułatwia przeglądanie zdjęć za pomocą aktywnego ekranu Active Display. Funkcja ta pozwala przeglądać zdjęcia, włączać i wyłączać filmy jedynie poruszając i obracając aparatem.

Pełen najnowocześniejszych a zarazem prostych funkcji, aparat Digital IXUS 20. imponuje ładnym wzornictwem, smukłą, stylową metalową obudową w czterech kolorach do wyboru: niebieskim, złotym, fioletowym i srebrnym.

Digital IXUS 120 IS

Do modelu Digital IXUS 20. IS dołącza całkiem nowy Digital IXUS 120 IS – najcieńszy Digital IXUS z szerokokątnym obiektywem w historii. Pomimo smukłej obudowy aparat może się pochwalić szerokokątnym obiektywem 28 mm z czterokrotnym zoomem optycznym, rozdzielczością 12,1 Mp i przetwornikiem obrazu DIGIC 4.

Obraz
© Digital IXUS 120 IS (fot. Canon)

Digital IXUS 12. IS posiada jasny i wyraźny wyświetlacz PureColor LCD II wielkości 2,7 cala. Można go oglądać pod różnym kątem, co zapewnia łatwość kadrowania i przeglądania zdjęć. Wyświetlacz PureColor LCD II jest ponadto odporny na zadrapania i odciski palców.

Wykonywanie świetnych zdjęć aparatem Digital IXUS 12. IS jest proste. Technologia optycznej stabilizacji obrazu redukuje zamazania spowodowane drganiami aparatu, co pozwala zastosować długie ogniskowe oraz robić zdjęcia w nocy bez potrzeby użycia statywu. Wartość ISO oraz technologia detekcji ruchu pomaga wykonać zdjęcia pozbawione poruszeń. Wartość ISO jest dostosowywana do obiektów w ruchu, aby zostały bezbłędnie uchwycone za każdym razem.

Digital IXUS 12. IS idealnie mieści się w kieszeni koszuli lub torebce. Jest dostępny w czterech kolorach: czarnym, niebieskim, brązowym i srebrnym.

Filmowanie HD

Użytkownicy obu aparatów skorzystają z trybu filmowania HD, który nagrywa panoramiczne ścieżki video w jakości HD i rozdzielczości 72. p. Filmy można łatwo udostępnić rodzinie i znajomym podłączając kamerę do kompatybilnego wyświetlacza HD wykorzystując mini port HDMI w aparacie.

Zaawansowana automatyka

Aby ułatwić fotografowanie, modele Digital IXUS 20. IS i Digital IXUS 120 IS zostały wyposażone w tryb Smart Auto oraz technologię rozpoznawania rodzaju sceny. Aparat automatycznie wykrywa twarze, ruch, odległości, kolor i jasność, a następnie wybiera jeden z 22 zmiennych sceny w celu optymalizacji ustawień i osiągnięcia najlepszych rezultatów. Technologię Smart Auto wzbogaca tryb Servo AE/AF, która śledzi ruch obiektu, dba o ostrość i prawidłową ekspozycję.

Użytkownicy obu aparatów mają swobodę tworzenia dużych powiększeń zdjęć lub zmiany kompozycji poprzez kadrowanie, bez potrzeby rezygnacji z jakości obrazu. Pozwala na to czujnik obrazu 12,1 Mp, który rejestruje każdy szczegół.

Oba aparaty zawierają wskazówki w interfejsie użytkownika. Krótkie opisy funkcji aparatu upraszczają współpracę z aparatem i zachęcają użytkowników do poznania możliwości aparatu.

Perfekcyjne portrety dzięki technologii detekcji twarzy

Digital IXUS 20. IS i Digital IXUS wykorzystują technologię detekcji twarzy. Detekcja twarzy WB zarządza balansem bieli w celu uzyskania naturalnej tonacji skóry w nietypowych warunkach oświetlenia. Detekcja twarzy AF/AE/FE/WB gwarantuje ostrość i prawidłową ekspozycję. Oba aparaty posiadają funkcję samowyzwalacza dla twarzy – funkcja poręczna w fotografii portretowej i grupowej – aparat robi zdjęcie po dwóch sekundach od momentu pojawienia się dodatkowej osoby w kadrze.

Oba modele zawierają funkcję i-Contrast, inteligentną technologię, która automatycznie zapobiega wypaleniu jasnych partii zdjęcia, zachowując szczegóły w cieniach. i-Contrast automatycznie zaradza trudnym warunkom oświetlenia, zwłaszcza w przypadku oświetlenia tylnego podczas słonecznego dnia.

Digital IXUS 20. IS i Digital IXUS oferują niesamowitą jakość odwzorowania w kompaktowej i stylowej obudowie. Korzystając z nowych technologii, oferują niewiarygodną łatwość obsługi i wyszukaną stylistykę.

Właściciele aparatów Digital IXUS 200 IS i Digital IXUS 120 IS mają prawo do członkostwa w CANON iMAGE GATEWAY, fotograficznym serwisie online służącym do udostępniania zdjęć innymi osobom. Użytkownicy serwisu korzystają z udogodnień, takich jak zwiększona pojemność do 2 GB (od października 2009), co pozwoli załadować i udostępnić setki zdjęć wysokiej jakości. Przyjaciele i rodzina będą mogli oglądać zdjęcia online z telefonu komórkowego za pomocą nowej funkcji przeglądania online. Ponadto właściciele drukarek atramentowych PIXMA marki Canon mogą tworzyć, udostępniać i drukować zdjęcia z albumów foto z użyciem nowej funkcji drukowania albumów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)