BREIN atakuje kolejny torrentowy serwis

BREIN atakuje kolejny torrentowy serwis

29.06.2007 15:00

Holenderska organizacja antypiracka BREIN obwieściła właśnie swój kolejny sukces w walce z internetowym piractwem - jej przedstawiciele poinformowali o zamknięciu torrentowego serwisu Demonoid.com. Doniesienia te dementują jednak przedstawiciele Demonoid - w oświadczeniu opublikowanym na stronie informują, że przerwa w jej działalności spowodowana została przez "problemy techniczne".

Faktem jest, że strona od kilku dni nie działa - zamiast katalogu odnośników do plików dostępnych w sieci BitTorrent oraz wyszukiwarki widzimy na niej jedynie lakoniczny komunikat o przejściowych problemach z serwerem. Przedstawiciele BREIN twierdzą, że jest to efekt ich akcji, skierowanej przeciwko internetowym piratom - _ "Po raz kolejny pokazaliśmy, że prowadzenie takich witryn jest niezgodne z holenderskim prawem. Serwis został zlikwidowany - będziemy likwidowali kolejne, dopóki w Sieci nie zostanie żadna strona oferująca pirackie materiały" _ - oświadczył szef BREIN, Tim Kuik.

Przedstawiciele Demonoid.com zaprzeczają tym doniesieniom - tłumaczą, że nastąpiła poważna awaria, która spowodowała wykasowanie wszystkich danych z serwera. Aktualnie trwa przerwa techniczna, podczas której administratorzy próbują przywrócić dane z backupu. Z zapowiedzi wynika, że w ciągu kilkunastu najbliższych godzin serwis powróci online.

Więcej informacji: Demonoid.com - http://www.demonoid.com.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)