BlueCash. Na czym polega szybki przelew bankowy?

BlueCash. Na czym polega szybki przelew bankowy?
Źródło zdjęć: © pozyczkaportal.pl

28.05.2019 15:35, aktual.: 30.05.2019 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BlueCash to system, który działa w ramach usługi BlueMedia. Umożliwia on dokonanie natychmiastowych przelewów między bankami. BlueCash podlega kontroli Narodowego Banku Polskiego. Polecenia przelewu za pośrednictwem systemu mogą być dokonywane 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W jaki sposób działa system BlueCash?

BlueCash to system obsługiwany przez platformę BlueMedia. Pozwala on na natychmiastowe dotarcie przelewów międzybankowych, nawet w święta.

Czym jest BlueCash?

BlueCash to system działający w ramach usługi BlueMedia. Pozwala on na dokonanie natychmiastowych przelewów międzybankowych, na przykład środków z pożyczki wybranej z ofert porównywarki finansowej pozyczkaportal.pl. BlueCash powstał za zgodą Prezesa Narodowego Banku Polskiego - profesora Marka Belki. Czy przelew natychmiastowy działa w sobotę? Tak, system jest dostępny dla każdej instytucji bankowej 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Przelew ekspresowy BlueCash jest realizowany między bankami już w ciągu 15 sekund. Dzięki wybraniu tej formy przelania środków, zleceniodawca transakcji nie musi się obawiać tego, czy pieniądze znajdą się na danym koncie w określonym czasie. System BlueCash pozwala na realizację przelewów również w nocy, w dni wolne od pracy oraz święta.

Zlecenia przelewu ekspresowego w systemie BlueCash można dokonać zarówno za pośrednictwem bankowości internetowej, jak i podczas wizyty w oddziale banku. Co ciekawe, BlueCash w skali rocznej obsługuje transakcje finansowe o wartości 9 mld zł.

Jak działa przelew ekspresowy BlueCash?

Przelew ekspresowy w systemie BlueCash jest realizowany w oparciu o dwa automatyczne przelewy odbywające się wewnątrz banków. Do tego celu wykorzystywane są rachunki bankowe w instytucjach, które obsługuje Blue Media. Transakcja pieniężna odbywa się w przeciągu kilkunastu minut. Z perspektywy klienta wykonującego przelew, nic się nie zmienia. Wystarczy, że dokona on polecenia jednej transakcji.

Przykład praktyczny: Pan Nowak wysłał środki na konto swojego znajomego przy użyciu systemu BlueCash z banku A. W pierwszej kolejności, wysłane pieniądze trafiają na konto BlueCash banku A. Ta sama kwota zostaje wysłana z konta należącego do Blue Media w instytucji bankowej B na konto znajomego pana Nowaka w banku B.

Przelew natychmiastowy - jak z niego korzystać?

Korzystanie z przelewu BlueCash nie jest związane ze skomplikowanym działaniem. Wystarczy założyć konto w serwisie BlueMedia lub wykonać przelew za pośrednictwem bankowości internetowej. Używanie systemu BlueCash nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania. Cena za wykonanie przelewu natychmiastowego BlueCash zależy od polityki wewnątrzbankowej.

Przelew natychmiastowy BlueCash to opcja dostępna w większości banków. W formularzu do zlecenia przelewu bankowego klient banku znajdzie możliwość wykonania tradycyjnego transferu lub natychmiastowego przelewu BlueCash. Zleceniodawca transakcji może też skorzystać bezpośrednio z platformy Blue Media. Cennik usług prezentuje się w następujący sposób:

  • przelew ekspresowy na konto bankowe lub telefon (za każde rozpoczęte 5000 zł) - 5 zł,
  • płatność za rachunek do dostawcy PGE - 0,99 zł,
  • płatność za rachunek do dostawcy Vectra - 1,50 zł,
  • odzyskanie środków przelewu zrealizowanego zgodnie ze zleceniem klienta - 0 zł,
  • opłata za rejestrację - 0 zł,
  • opłata za konto - 0 zł.

Ważne! Jednorazowa maksymalna kwota przelewu przy użyciu BlueCash wynosi 20 000 zł. System Blue Media nie pozwala na przelanie środków do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego.

BlueCash a przelew ELIXIR - czym się różnią?

Mogą zdarzyć się sytuacje, w których to pojęcia BlueCash oraz przelew ELIXIR są stosowanie zamiennie. To duży błąd! To dwa różne przelewy bankowe, które znacznie się od siebie różnią.

W odróżnieniu od BlueCash, sesje przelewu ELIXIR odbywają się trzy razy dziennie: rano, w południe i po południu. Natychmiastowe dotarcie przelewu ELIXIR jest możliwe tylko wtedy, gdy zleceniodawca transakcji dokona jej w godzinach sesji wychodzących. “Wyjście” przelewu z banku w piątkowy wieczór spowoduje, iż przelew dotrze do odbiorcy dopiero w poniedziałek rano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)