Bill Gates przekaże 1,8 mld dol. na walkę z chorobą Heinego-Medina

Bill Gates przekaże 1,8 mld dol. na walkę z chorobą Heinego-Medina

Bill Gates przekaże 1,8 mld dol. na walkę z chorobą Heinego-Medina
Źródło zdjęć: © World Economic Forum / CC
26.04.2013 09:50, aktualizacja: 26.04.2013 14:57

Bill Gates, założyciel Microsoftu i jeden z największych filantropów na świecie, zapowiedział w czwartek w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, że przekaże 1,8 mld dol. na walkę z chorobą Heinego-Medina (polio)

"Mam przyjemność poinformować, że Fundacja Billa i Melindy Gates pokryje jedną trzecią wydatków na kampanię zwalczania na świecie wirusa polio" - powiedział Gates podczas światowego szczytu w sprawie szczepionek. "Na początku mojej kariery w Microsofcie marzyłem, żeby na biurku w każdym domu stał komputer. Od czasu, kiedy działam w fundacji, marzę, żeby szczepionka była dostępna dla każdego dziecka" - dodał.

Od czasu powstania w 198. roku pod auspicjami ONZ Światowej Inicjatywy na rzecz Walki z Polio (Global Polio Eradication Initiative) liczba przypadków zachorowań na chorobę Heinego-Medina spadła o ponad 99 proc. - do 233 przypadków w zeszłym roku.

W 201. roku w trzech krajach - Nigerii, Pakistanie i Afganistanie - stale lub okresowo notowano jednak występowanie tej groźnej zakaźnej infekcji wirusowej, która prowadzi do paraliżu lub śmierci.

Fundacja Billa i Melindy Gates koncentruje się na polepszeniu stanu zdrowia ludzi w krajach rozwijających się oraz umożliwieniu im wyjścia ze skrajnego ubóstwa; finansuje też badania naukowe, w tym badania nad malarią i programami szczepień.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)