Będzie tańszy roaming do Rosji?

Będzie tańszy roaming do Rosji?

Będzie tańszy roaming do Rosji?
Źródło zdjęć: © Steve Allen/Thinkstock
29.04.2011 10:25

21 kwietnia w Krakowie odbyło się spotkanie operatorów telekomunikacyjnych Rosji i Polski oraz przedstawicieli odpowiednich ministerstw obydwu krajów - Ministerstwa Infrastruktury RP po stronie polskiej i Ministerstwa Łączności i Masowej Komunikacji Federacji Rosyjskiej. Na spotkaniu omawiano perspektywy i możliwości obniżenia taryf roamingu międzynarodowego w relacjach pomiędzy obydwoma krajami.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że taryfy roamingowe muszą utrzymywać się na poziomie, który pozwoli zapewnić dostęp obywateli do informacji oraz możliwość korzystania z usług elektronicznych w czasie wyjazdów do sąsiadujących ze sobą państw. Wszyscy obecni na spotkaniu operatorzy rosyjscy i polscy - w tym PTK Centertel - potwierdzili swoją gotowość do aktywnego wsparcia inicjatywy obniżek cen usługi roamingu poprzez poprowadzone dwustronnie negocjacje stawek międzyoperatorskich, otwierające drogę do obniżek cen detalicznych, gdzie odniesieniem może być poziom wyznaczony regulacją roamingu obowiązującą w krajach Unii Europejskiej.

Spotkanie zakończyło się przygotowaniem memorandum, które ze względów formalnych po stronie operatorów sieci Orange i Era zostanie podpisane w późniejszym terminie.

Mamy nadzieję, że memorandum przyniesie pozytywny skutek i wysokie dziś stawki roamingu w Federacji Rosyjskiej spadną do poziomu Eurotaryfy.

Na spotkaniu obecni byli:
- Era, Plus, Play, Orange, Telekomunikacja Kolejowa, Telekomunikacja Polska
- MTS, Vimpelcom, Megafon, Rostelekom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)