BBC iPlayer służy do oglądania nieodpowiednich kanałów?

BBC iPlayer służy do oglądania nieodpowiednich kanałów?

BBC iPlayer służy do oglądania nieodpowiednich kanałów?
Źródło zdjęć: © BBC
19.11.2008 11:04, aktualizacja: 19.11.2008 12:11

Z najnowszych badań wynika, że nastolatkowie w Wielkiej Brytanii często wykorzystują internet oraz usługi typu BBC iPlayer w celu oglądania materiałów telewizyjnych, które normalnie uznawane są za nieodpowiednie dla widzów w ich wieku.

Międzynarodowa organizacja YouGov przeprowadziła badanie, z którego wynika, że wielu nastolatków w wieku 13-15 lat wykorzystuje usługi internetowe typu BBC iPlayer do oglądania materiałów, do których mają znacznie utrudniony dostęp.

Internetowy BBC iPlayer umożliwia pobieranie większości programów emitowanych w normalnej telewizji z ostatnich siedmiu dni. Okazuje się jednak, że usługa nie tylko pozwala na nadążanie za ulubionymi programami telewizyjnymi, ale również oferuje nastolatkom oglądanie nieodpowiednich lub zakazanych przez rodziców programów. Jedna z ankietowanych nastolatek powiedziała wprost: "cóż, moja mama i tata nie pozwalają mi normalnie oglądać serialu "EastEnders", a dzięki internetowi mogę go oglądać bez ich wiedzy".

Obraz
© (fot. LG)

Badanie YouGov wykazało, że 69% Brytyjczyków uważa BBC iPlayer jako ulubioną usługę typu "catch-up TV". Aż 81% co najmniej raz w miesiącu loguje się w sieci by obejrzeć wybrany program telewizyjny. 6% z kolei ogląda TV w sieci codziennie.

John Enser, specjalista do spraw mediów i komunikacji, powiedział, że iPlayer stał się katalizatorem, który sprawił, że telewizja online z dodatkowej czynności zamieniła się w codzienną aktywność, tak jak uczyniły to iPody oraz iTunes dla muzyki w formacie cyfrowym.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)