Banki płacą niemałą fortunę za dalsze wsparcie dla Windows XP

Banki płacą niemałą fortunę za dalsze wsparcie dla Windows XP

Banki płacą niemałą fortunę za dalsze wsparcie dla Windows XP
Źródło zdjęć: © alvinchanphotography / flickr.com / CC
17.03.2014 15:00

Znaczna część bankomatów na całym świecie wciąż wykorzystuje system Windows XP, dla którego wsparcie techniczne skończy się już ósmego kwietnia. Banki, zamiast wymieniać system na inny, płacą Microsoftowi za dalsze łatanie aktualnie wykorzystywanego.

Według informacji podanych przez redakcję Reuters.com, pięć największych banków w Wielkiej Brytanii (Lloyds Banking Group, Royal Bank of Scotland, HSBC, Barclays, Santander UK) może zapłacić nawet do stu milionów dolarów każdy, by otrzymać dalsze, indywidualne wsparcie techniczne dla Windows XP, wykorzystywanego w bankomatach tych banków. Dodatkowo, banki te czeka prędzej czy później konieczność wykupienia licencji na nowsze wersje Windows.

Z kolei amerykański JPMorgan zapowiedział, że rozpocznie wymienianie systemu w swoich bankomatach z Windows XP do Windows 7 już w lipcu, a cała operacja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Koszty tej operacji nie zostały ujawnione. Bank of America i amerykański Citigroup zapłacą za dalsze wsparcie dla Windows XP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)