ASUS wprowadza płyty główne o najniższym promieniowaniu

ASUS wprowadza płyty główne o najniższym promieniowaniu
Źródło zdjęć: © Asus

02.02.2010 15:50, aktual.: 02.02.2010 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma ASUS wyznaczyła nowy standard pełnej ochrony płyt głównych wprowadzając płyty z serii ASUS Protect 3.0 Design oparte na płytach Xtreme Design, pomagające chronić naszą planetę, komputery i ich użytkowników

Nowe płyty główne wyposażone są w inteligentne osłony przeciwpromienne, które zmniejszają aż o 50. emisję szkodliwego promieniowania. Pozwala to na zredukowanie niekorzystnego wpływu na zdrowie użytkowników i zwiększenie stabilności systemu. Dodatkowo, wbudowana, aktywna ochrona przed przepięciami zwiększa trwałość komponentów i całego systemu. Płyty Protect 3.0 wyposażone są też w układ EPU (Energy Processing Unit) firmy ASUS zmniejszający zużycie energii nawet o 80,23%*.

Obraz
© Płyta główna P5G41TD-M PRO (fot. Asus)

Znaczna redukcja szkodliwych promieni elektromagnetycznych

Każdego dnia użytkownicy są wystawieni przez średnio osiem godzin na promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące z komputera. Protect 3.0 skutecznie zmniejsza to promieniowanie nawet o 50. zapewniając najniższe na rynku poziomy emisji. Technologia ta dostosowana jest do bardzo restrykcyjnych standardów dzięki zastosowaniu elementów, takich jak komponenty, które emitują mniej promieniowania. Dodatkowo, technologia Low Radiation Circuit Design zmniejsza promieniowanie wytwarzane przez elementy elektryczne poprzez odpowiednie umiejscowienie przeciwnie naładowanych obwodów, które eliminują wytwarzane pole. Technologia Radiation Moat Design skutecznie eliminuje upływy promieniowania do sąsiednich komponentów ograniczając je do małych obszarów wokół aktywnego elementu.

Zwiększona trwałość komponentów i całego systemu dzięki Anti-Surge Design

Dzięki zastosowaniu technologii Anti-Surge Design, płyta główna Protect 3.0 wykrywa nadmierne spadki i wzrosty napięcia w komponentach i zapobiega rozprzestrzenianiu się przepięć. Kiedykolwiek dojdzie do przepięcia podczas burzy lub w okresie niestabilnych dostaw prądu elektrycznego, Anti-Surge momentalnie odetnie dopływ prądu zapobiegając potencjalnemu uszkodzeniu komponentów; znacznie zwiększa to trwałość całego systemu.

Obraz
© (fot. Asus)

Wysoka wydajność i przyjazna dla środowiska praca dzięki układowi EPU

W celu zwiększenia wydajności i przyjazności dla środowiska, płyty Protect 3.0 firmy ASUS wyposażono w EPU (Energy Processing Unit) - specjalny, energooszczędny układ, który w sposób inteligentny zmniejsza zużycie energii nawet o 80,23%. EPU automatycznie, w czasie rzeczywistym reguluje moc przekazywaną do komponentów takich jak procesor, znacznie zwiększając ich wydajność. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii, EPU automatycznie przesyła odpowiedni poziom mocy poprzez inteligentne przyspieszanie i przetaktowywanie procesora. Pozwala to na zmniejszenie ilości CO2 wydzielanego do atmosfery. 1. milionów płyt głównych z EPU mogłoby zmniejszyć ilość dwutlenku węgla nawet o 207,430 ton** - jest to ilość odpowiadająca rocznej emisji CO2 Australii.

Obraz

Wyniki mogą się różnić w zależności od konfiguracji i trybu pracy.
*
Jedna płyta główna z EPU pozwala na zaoszczędzenie do 33kw energii, redukując tym wydzielanie CO2 do atmosfery o 20.7kg. Źródło: http://carma.org (Carbon Monitoring for Action)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)