Apple wstrzymuje sprzedaż w Rosji

Apple wstrzymuje sprzedaż w Rosji

17.12.2014 09:36, aktual.: 17.12.2014 12:08

Ciężkie czasy nastały dla rosyjskiej klasy średniej. Nie dość, że ceny żywności stale rosną, a za jedno euro trzeba było zapłacić wczoraj prawie sto rubli, to jeszcze Apple wstrzymało w tym kraju sprzedaż online.

Jeszcze kilka miesięcy temu rynek rosyjski był jednym z ważniejszych rynków wschodzących dla Apple – w ubiegłym roku sprzedaż gadżetów z jabłuszkiem podwoiła się w porównaniu do roku 2012, co przełożyło się na miliard dolarów przychodu dla Apple. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten rok będzie znacznie gorszy – Cupertino zdecydowało właśnie o wstrzymaniu sprzedaży swoich produktów przez Internet na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Decyzja, o której donosi agencja Bloomberg, podyktowana została właśnie ogromnym spadkiem wartości rubla, jaki miał miejsce w ostatnich tygodniach. Nie pomoże nawet zaklinanie rzeczywistości i zakazywanie używania słowa „kryzys” - Apple nie ma zamiaru dłużej przyjmować waluty, która już wkrótce może okazać się całkowicie bezwartościowa.

Choć spadek wartości rosyjskiej waluty już wcześniej powodował, że na importowane towary stać było coraz mniejszą grupę Rosjan, ale decyzja Apple może tylko pogłębić gospodarczą panikę, jaka szaleje aktualnie za naszą wschodnią granicą – w końcu skoro na wstrzymanie dystrybucji swoich towarów zdecydowała się najbardziej wartościowa marka świata, inne zagraniczne podmioty mogą pójść w jej ślady.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Wraca pomysł cenzurowania polskiego internetu

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)