Apple wprowadza klawiaturę dla pisarzy

Apple wprowadza klawiaturę dla pisarzy

Apple wprowadza klawiaturę dla pisarzy
Źródło zdjęć: © Apple
18.06.2008 11:32, aktualizacja: 18.06.2008 12:00

Najnowszy model klawiatury firmy Apple doczekał się polskiej wersji językowej. Klawiatura jest w pełni przystosowana do pisania bezwzrokowego.
Adresowana jest więc przede wszystkim do osób zawodowo zajmujących się pisaniem: stenografów, pisarzy, scenarzystów oraz dziennikarzy.

Układ klawiatury jest zgodny z normą PN87. czyli tzw. „układem maszynistki”. Jest to jedyny stosowany w Polsce układ do pisania bezwzrokowego. Pozwala on na zapis polskich znaków diakrytycznych za pomocą pojedynczych klawiszy, co doceniają przede wszystkim osoby zajmujące się zawodowo pisaniem.

Obraz
© Klawiatura MB110 wersja podstawowa (fot. Apple)

Nowa klawiatura została zbudowana na bazie klawiatury Apple MB11. i różni się od pierwowzoru tylko polskim układem klawiszy QWERTZ (zamiast powszechnego układu „programisty” QWERTY).

W stylowej obudowie z anodowego aluminium, klawiatura kryje nie tylko zgodność ze standardami, ale także doskonałą ergonomię, wyprofilowane klawisze oraz 2 porty USB. Dzięki temu „polska”. klawiatura Apple wydaje się być ciekawą propozycją dla osób piszących zawodowo. Apple nie zrezygnowało jednak z białych klawiszy, które niestety bardzo szybko się brudzą.

Klawiatura jest już na polskim rynku, w cenie niższej niż standardowy model.
Sugerowana cena detaliczna to 133 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)