Apple słabnie, już nie jest najbardziej wartościową spółką świata

Apple słabnie, już nie jest najbardziej wartościową spółką świata
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

02.02.2016 10:20, aktual.: 02.02.2016 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

565 mld dolarów - na tyle wyceniana jest najbardziej wartościową spółka świata. I nie jest nią Apple, a Alphabet, należący do Google'a. Zgodnie z zeszłotygodniowymi prognozami koncern zdetronizował dotychczasowego lidera Apple'a, wycenianego na 539 mld.

Tymczasem Google od lat utrzymuje pozycję głównej wyszukiwarki internetowej na świecie. Dodatkowo rozbudowało swoją ofertę np. o usługi wideo, mobilne, pocztę elektroniczną czy też funkcje nawigacyjne. Cały zestaw usług oferowanych pod nazwą Google odpowiada za większość przychodów koncernu. Szacuje się, że przyniosą one w najbliższej przyszłości firmie wzrost rzędu 15-2. proc.

Agencja Associated Press podkreślała, że na wzrost wartości koncernu wpłynęło ogłoszenie powstania marki Alphabet. Dzięki temu posunięciu koncern może lepiej informować inwestorów o swych wydatkach i planach rozwojowych. Dodatkowo koncern zarządza projektami związanymi z autonomicznym transportem drogowym, rozwiązaniami dla medycyny czy też usługami zarządzania miastami.

AP dodaje, że Apple nie składa broni, dlatego intensywnie inwestuje w nowe projekty - pracuje także nad swoim autonomicznym samochodem, wirtualną rzeczywistością czy telewizją internetową. W związku z tym należy się spodziewać silnej konkurencji dwóch koncernów na przestrzeni najbliższych lat - podsumowuje AP.

_ WP / PAP _

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)