Apple musi przeprosić Samsunga... jeszcze raz

Apple musi przeprosić Samsunga... jeszcze raz
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

02.11.2012 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cóż, można było się tego spodziewać. Jak pewnie pamiętacie – jakiś czas temu brytyjski sąd nakazał Apple przeprosić Samsunga na łamach swojej oficjalnej strony internetowej za sugestie, że koreańska firma skopiowała design jego niektórych produktów. Nie mając innego wyjścia – Apple rzeczywiście opublikowało przeprosiny, uzupełniając je jednak cytatami z uzasadnienia wyroku, które, delikatnie mówiąc, nie stawiały Samsunga w najlepszym świetle. Arogancja tym razem nie popłaciła, bowiem brytyjski sąd nakazał Apple... ponowienie przeprosin.

Tym razem –. wszystko ma pójść całkowicie po jego myśli. Jak donosi znany dziennik The Guardian, sędzia uznał, że sposób w jaki Apple przeprosiło koreańską firmę był nieuczciwy i niezgodny z treścią oryginalnego wyroku. I tak po prawdzie – trudno nie przyznać mu racji. Abstrahując od tego czy zgadzamy, bądź nie zgadzamy się ze wspomnianym wyrokiem – dopisanie, że sądy w innych krajach wydały odwrotny werdykt było ze strony Apple dość aroganckie i, wydaje mi się, po prostu niestosowne.

Apple będzie więc musiało ponowić przeprosiny i opublikować je –. tym razem 11-punktowym Arialem – na łamach swojej oficjalnej strony do 14 grudnia tego roku. Gigant z Cupertino może jeszcze odwołać się od tej decyzji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)