Antywirusy coraz mniej skuteczne

Antywirusy coraz mniej skuteczne
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

20.10.2010 13:09, aktual.: 20.10.2010 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Testy wykonane przez niezależną instytucję badawczą NSS Labs wykazały, że komercyjne oprogramowanie antywirusowe dla indywidualnego użytkownika staje się coraz bardziej zawodne, a złośliwy kod coraz lepiej konstruowany

Testy wykonane przez niezależną instytucję badawczą NSS Labs wykazały, że komercyjne oprogramowanie antywirusowe dla indywidualnego użytkownika staje się coraz bardziej zawodne, a złośliwy kod coraz lepiej konstruowany - twierdzi portal informatyczny Computerworld.

NSS Labs przetestowała 1. najbardziej znany konsumenckich pakietów oprogramowania bezpieczeństwa, chroniących zarówno przed wirusami, jak i robakami internetowymi, złośliwym kodem i oprogramowaniem szpiegowskim spyware. Zbadano także czy oprogramowanie to blokuje dostęp do stron internetowych, na których znajduje się złośliwy kod.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

W testach firma używała niedawno odkrytych stron WWW, na których stwierdzono występowanie najnowszego złośliwego kodu; zawartość ich wskazywała, że użytkownicy odnajdą je, surfując w sieci.

Jak się okazało skuteczność każdego pakietu oprogramowania bezpieczeństwa dla użytkownika indywidualnego spadła w porównaniu z zeszłym rokiem.

Te rezultaty tworzą nie najlepszy obraz dla użytkownika chcącego ochronić swój komputer PC przed złośliwym kodem. Jak twierdzi w wypowiedzi dla Computerworld Rick Moy, prezes NSS Labs, niekoniecznie testowane produkty pogorszyły swoją jakość, ale zagrożenia ewoluują w szybkim tempie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (170)
Zobacz także