Antywirusy coraz mniej skuteczne

Antywirusy coraz mniej skuteczne

Antywirusy coraz mniej skuteczne
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
20.10.2010 13:09, aktualizacja: 20.10.2010 13:20

Testy wykonane przez niezależną instytucję badawczą NSS Labs wykazały, że komercyjne oprogramowanie antywirusowe dla indywidualnego użytkownika staje się coraz bardziej zawodne, a złośliwy kod coraz lepiej konstruowany

Testy wykonane przez niezależną instytucję badawczą NSS Labs wykazały, że komercyjne oprogramowanie antywirusowe dla indywidualnego użytkownika staje się coraz bardziej zawodne, a złośliwy kod coraz lepiej konstruowany - twierdzi portal informatyczny Computerworld.

NSS Labs przetestowała 1. najbardziej znany konsumenckich pakietów oprogramowania bezpieczeństwa, chroniących zarówno przed wirusami, jak i robakami internetowymi, złośliwym kodem i oprogramowaniem szpiegowskim spyware. Zbadano także czy oprogramowanie to blokuje dostęp do stron internetowych, na których znajduje się złośliwy kod.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

W testach firma używała niedawno odkrytych stron WWW, na których stwierdzono występowanie najnowszego złośliwego kodu; zawartość ich wskazywała, że użytkownicy odnajdą je, surfując w sieci.

Jak się okazało skuteczność każdego pakietu oprogramowania bezpieczeństwa dla użytkownika indywidualnego spadła w porównaniu z zeszłym rokiem.

Te rezultaty tworzą nie najlepszy obraz dla użytkownika chcącego ochronić swój komputer PC przed złośliwym kodem. Jak twierdzi w wypowiedzi dla Computerworld Rick Moy, prezes NSS Labs, niekoniecznie testowane produkty pogorszyły swoją jakość, ale zagrożenia ewoluują w szybkim tempie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (170)