Android trafia nawet do... drukarek!

Android trafia nawet do... drukarek!

Android trafia nawet do... drukarek!
Źródło zdjęć: © chip.pl
05.09.2014 08:36, aktualizacja: 05.09.2014 11:20

Na odbywających się właśnie w Berlinie targach IFA 2014 firma Samsung Electronics na konferencji "Smart MultiXpress" zaprezentowała nowe modele wielofunkcyjnych drukarek (MFP), które będą dostępne na rynku europejskim. Są to pierwsze tego rodzaju urządzenia wyposażone w system operacyjny Android. Zaprojektowano je aby były bardziej niezależne, intuicyjne i skalowalne we wszystkich środowiskach biznesowych.

Firma Samsung dążąc do stworzenia drukarek doskonale wpasowujących się w ekosystemy IT oraz inteligentnego biura, wyposażyła swoje nowe urządzenia wielofunkcyjne z systemem Android w skalowalne aplikacje, intuicyjny interfejs oraz rozwiązanie Smart UX Center, umożliwiające pracę bez komputera.

Wszystkie nowe urządzenia wielofunkcyjne Samsung z serii Smart MultiXpress posiadają 10,1-calowy, dotykowy panel, pozwalający użytkownikom na wyszukiwanie i drukowanie materiałów z przeglądarek internetowych, wiadomości e-mail, map, obrazów i innych rodzajów treści, bez konieczności połączenia z komputerem lub serwerem. Ekran dotykowy umożliwia także przeglądanie dokumentów, a nawet korzystanie z funkcji edycji i dodawania adnotacji. Urządzenia wielofunkcyjne z nowej serii Smart MultiXpress są wyposażone w rozwiązanie Smart UX Center firmy Samsung – dotykową i możliwą do modyfikacji technologię UX, znaną ze smartfonów i tabletów z rodziny Samsung Galaxy. Ponadto uważa się je za pierwsze urządzenia w branży korzystające z technologii dotykowego sprzężenia zwrotnego, która za pomocą wibracji tworzy nowy rodzaj wrażeń dotykowych, lepszych w odbiorze dla użytkowników.

System operacyjny Android zapewnia urządzeniom wielofunkcyjnym z serii Smart MultiXpress nieograniczoną skalowalność aplikacji do drukowania — podobnie jak w przypadku technologii w smartfonach — oraz umożliwia łączność za pośrednictwem funkcji Samsung Cloud Print, co dodatkowo zwiększa zakres możliwości w zakresie łączności i skalowalności.

Ponadto wszystkie te urządzenia są kompatybilne z platformą rozwiązań do drukowania XOA (eXtensible Open Architecture) firmy Samsung i można je modyfikować w celu realizacji specjalnych potrzeb biznesowych.

Dodatkowo urządzenia zostały wyposażone w ulepszoną technologię NFC Pro, tak aby odpowiadać na wciąż zmieniające się potrzeby rynku B2B. Nowy moduł Samsung NFC Pro (dostępny i sprzedawany oddzielnie) umożliwia mobilne drukowanie za pośrednictwem smartfonów. Gwarantuje też bezpieczniejszy proces uwierzytelniania użytkownika i ulepszone opcje administracyjne IT, takie jak możliwość „klonowania” ustawień zabezpieczeń do wielu urządzeń wielofunkcyjnych przez proste naciskanie modułu NFC Pro.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung prezentuje Galaxy Note 4

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)