Android otwarty dla wszystkich przez kolejne 5 lat

Android otwarty dla wszystkich przez kolejne 5 lat
Źródło zdjęć: © Gerwin Sturm / CC

23.05.2012 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google poinformował, że system Android dostępny będzie dla wszystkich zainteresowanych producentów sprzętu przynajmniej przez kolejne 5 lat - informuje The Wall Street Journal. Ma to związek m.in. z przejęciem Motoroli Mobility przez Google.

W sierpniu 2011 roku Google przejął mobilny dział Motoroli, czyli Motorola Mobility. Aby transakcja doszła do skutku, potrzebne były zgody kilku urzędów, w tym także monopolowych. Obawiano się, że wraz z przejęciem Motoroli Mobility Google będzie ją faworyzował, m.in. pod względem dostępu do najnowszych wersji oprogramowania.

Jeden z warunków postawił chiński rząd - zażądał on, aby system Android dostępny był dla wszystkich zainteresowanych przez kolejne 5 lat. I jak donosi The Wall Street Journall Google oficjalnie poinformował, że taki warunek spełni.

Oznacza to, że przez 5 kolejnych lat do Androida dostęp będą mieć wszyscy zainteresowani producenci. Przy czym najprawdopodobniej model dostępu się nie zmieni. Oznacza to, ze wersja bez zintegrowanych usług Google dostępna będzie bezpłatnie, natomiast za dostęp do tych usług, m.in. poczty Gmail, producenci będą musieli dodatkowo płacić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także