Android One: nowe modele za mniej niż 50 dolarów

Android One: nowe modele za mniej niż 50 dolarów

Android One: nowe modele za mniej niż 50 dolarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.08.2015 15:09, aktualizacja: 10.08.2015 15:46

Jak donosi Financial Times, Google pracuje nad przygotowaniem nowej listy sprzętu dofinansowywanego w ramach programu Android One. Dzięki niej producenci smartfonów będą mogli zejść z ceną nawet poniżej 50 dolarów.

Nowa odsłona programu Android One ma wystartować w ciągu kilku najbliższych tygodni, w ramach akcji mającej na celu popularyzowanie tej platformy w Indiach. Program działa na prostej zasadzie - Google dofinansowuje część podzespołów służących do produkcji tanich smartfonów, a także oferuje najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego, wyglądającego i odpowiadającego pod względem funkcjonalności temu, co oferują urządzenia Google Nexus.

Pierwsze smartfony w ramach Android One trafiły na rynek indyjski już rok temu w cenie około 100 dolarów za sztukę. To nadal było jednak dość dużo - większość smartfonów sprzedawanych w Indiach kosztuje od 31 do 47 dolarów. Dlatego Android One w nowej, drugiej fazie projektu będzie miał zapewne znacznie większe szanse na sukces na jednym z najważniejszych rynków świata - nowe smartfony będą nie tylko znacznie tańsze, ale oczywiście będą również oferować lepszą, nowszą specyfikację.

A Google? Na ile bezinteresowne są działania tego koncernu mające na celu popularyzację urządzeń z systemem Android? W ogóle nie są - więcej użytkowników smartfonów Android One to więcej osób korzystających z różnorakich usług Google (internet, poczta, wyszukiwarka, YouTube...) i więcej osób oglądających przy okazji wyświetlane reklamy. A to jest nadal najważniejsze, podstawowe źródło dochodów amerykańskiej firmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)