Android 4.1 Jelly Bean również dla Samsunga Galaxy S III

Android 4.1 Jelly Bean również dla Samsunga Galaxy S III

Android 4.1 Jelly Bean również dla Samsunga Galaxy S III
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.07.2012 12:34

Kolejne próby przeportowania najnowszego systemu mobilnego Google podjęli właściciele Samsunga Galaxy S III.

Póki co efekty nie są zbyt dobre –. nie działa Wi-Fi, Bluetooth, NFC, audio, aparat, MPT oraz karta pamięci. Jest to jednak ROM, który został wydany dla telefonu Galaxy Nexus.

Kilka rzeczy na szczęście działa –. są to ADB, ekran dotykowy, akceleracja sprzętowa, dioda LED, sieć komórkowa, SMS-y, akcelerometr oraz przyciski fizyczne. Pomimo tego ROM dubluje przyciski sterujące wyświetlając na ekranie przyciski dotykowe. Twórcy zaznaczają, że póki co można go zainstalować tylko dla zabawy – nie ma co liczyć, że w tej formie da się swobodnie korzystać z telefonu.

Póki co możliwości modderów są znacznie ograniczone. W sieci dostępny jest tylko obraz nowego systemu przygotowany do zainstalowania na smartfonie Galaxy Nexus. Stworzenie działającej wersji Jelly Bean będzie możliwe dopiero wtedy, gdy Google wyda kod źródłowy – a to powinno mieć miejsce w przeciągu tego miesiąca. Więcej informacji na forum XDA.

Kiedy wersja finalna od Samsunga? Tego niestety nie wiadomo –. od czasu konferencji Google I/O, gdzie zaprezentowano Jelly Bean, żaden z producentów nie oświadczył czy i kiedy zacznie aktualizować swoje smartfony.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Facebook wprowadza chaos do listy kontaktów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)