Acer Chromebook 315. Tak naprawdę nie potrzeba ci niczego więcej

Źródło zdjęć: © materiały partnera

12.04.2023 15:03, aktual.: 18.04.2023 09:09

Dobry laptop do codziennych zastosowań wcale nie musi być drogi. Doskonale sprawdza się tutaj Acer Chromebook 315. Za niespełna 2000 zł otrzymujemy sprzęt, który spełni oczekiwania większości użytkowników oferując szybką pracę, łatwą obsługę i duże bezpieczeństwo.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że na dobrego laptopa trzeba wydać sporo pieniędzy. Nie jest to jednak prawdą, a przynajmniej nie w każdym przypadku. Jeśli zależy wam na sprzęcie do codziennych zastosowań, nauki lub przeglądania Internetu, warto przyjrzeć się najnowszemu produktowi od firmy Acer. Acer Chromebook 315 to świetna propozycja, która powinna spełnić oczekiwania większości użytkowników, a przy tym jest dostępna w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Jak tego dokonano?

Acer Chromebook 315 jest elegancki i wygodny

Acer Chromebook 315 na pierwszy rzut oka wygląda bardzo przyjemnie. Co prawda obudowa laptopa została wykonana z tworzywa sztucznego, ale producent postawił tutaj na elegancką, stonowaną stylistykę, która powinna przypaść do gustu zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom.

© materiały partnera

Na pochwałę zasługuje też budowa sprzętu. Opisywany model zalicza się do standardowych, 15-calowych konstrukcji, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Co ważne, producentowi udało się przy tym zachować kompaktowe rozmiary i niewielką wagę urządzenia, dzięki czemu nie będzie problemu, by zabrać je ze sobą do szkoły lub na uczelnię. Warto tutaj dodać, że możemy liczyć na rewelacyjny czas pracy na baterii – Acer Chromebook 315 wytrzyma bez podłączania do gniazdka prawie 12 godz. (czas ten może się różnić w zależności od konfiguracji).

Użytkowanie sprzętu jest bardzo przyjemne. Producent zastosował 15,6-calowy, matowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px), który zapewnia wyraźny obraz, dobre odwzorowanie kolorów i nadaje się do oglądania nawet z szerszego kąta. Na pochwałę zasługuje także wygodna, pełnowymiarowa klawiatura i duży touchpad.

Jeśli chodzi o złącza, na obudowie wyprowadzono niezbędny zestaw gniazd w postaci złącza audio, dwóch portów USB 3.0 i dwóch nowszych portów USB typ C (te mogą służyć też do ładowania baterii). Nie będzie zatem problemu, by podłączyć do laptopa dodatkowe peryferia, telefon czy inne akcesoria komputerowe. Co prawda na obudowie nie znajdziemy wyjścia HDMI, ale nie każdy potrzebuje takiego złącza, a w razie potrzeby można skorzystać np. z adaptera. Do połączenia z siecią wykorzystano łączność Wi-Fi 5 (802.11ac z 2x2 MU-MIMO).

ChromeOS jest łatwy w użyciu

Acer Chromebook 315 działa pod obsługą systemu ChromeOS, który może być zaskoczeniem dla sporej części użytkowników. W rzeczywistości jednak nie ma czego się obawiać.

System ChromeOS jest intuicyjny i prosty w obsłudze, a do tego bardzo szybki – komputer jest gotowy do działania w kilka sekund po uruchomieniu sprzętu (szybkość uruchamiania jest zależna od konfiguracji sprzętowej). Na pochwałę zasługuje świetna optymalizacja oprogramowania. Mimo podstawowej specyfikacji laptopa system działa płynnie i jest w pełni responsywny.

© materiały partnera

Kluczową kwestią jest zastosowanie komputera. ChromeOS nada się do codziennych, podstawowych zadań, z których korzysta spora część z nas – można na nim przeglądać internet, oglądać filmy w popularnych serwisach streamingowych, a nawet grać w gry z wykorzystaniem usług w chmurze. Jednakże może nie wspierać niektórych bardziej złożonych aplikacji, które wykorzystywane są w konkretnych zawodach.

Do ChromeOS można się szybko przyzwyczaić, szczególnie że dane z poprzedniego komputera można łatwo przenieść. Usługi są synchronizowane z naszym kontem w Google, a zapisywane pliki będą dostępne też po zalogowaniu na inny komputer i nie stracimy ich po zgubieniu lub uszkodzeniu sprzętu. Co więcej, można tutaj korzystać z wielu aplikacji znanych z komórkowego systemu Android (są ściągane ze sklepu Google Play), a do tego można połączyć się ze swoim smartfonem z Androidem, otrzymując przy tym pełną synchronizację danych.

Producent zadbał także o bezpieczeństwo komputera. ChromeOS już w standardzie oferuje ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a poszczególne aplikacje na Chromebooku są od siebie odseparowane i uruchamiane w tzw. piaskownicy, czyli bezpiecznym środowisku, odizolowanym od systemu operacyjnego. Rozwiązania opracowane przez Google pozwolą lepiej uchronić nasze dane przed niepowołanym dostępem. Co więcej, producent zapewnia też długie wsparcie dla systemu, więc będzie on bezpieczny nawet po kilku latach od kupienia.

Spełni oczekiwania większości użytkowników

Acer Chromebook 315 to ciekawa propozycja dla osób poszukujących przystępnego cenowo laptopa do codziennych, mniej wymagających zastosowań – urządzenie sprawdzi się w typowych zadaniach domowych, ale też jako komputer do nauki. Tak naprawdę mówimy o większości mniej zaawansowanych użytkowników. Sporym atutem jest tutaj szybki system ChromeOS. Oprogramowanie ułatwia także współdzielenie plików, a sam laptop zbudowany jest w taki sposób, by móc się dzielić także nim bez udostępniania prywatnych danych – jeden Chromebook wspiera wielu użytkowników, jednocześnie dbając o ich prywatność. Chromebooki są zaprojektowane z myślą o tym, by dzielenie się było proste.

Za wyborem laptopa Acer Chromebook 315 przemawia gustowna, kompaktowa konstrukcja, a także bardzo długi czas pracy urządzenia na baterii z wygodnym ładowaniem. Nie będzie problemu, by korzystać z niego nie tylko w domu, ale również w podróży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie